Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Instagram Kullananların Mutlaka Bilmesi Gereken 6 Taktik

Son Güncelleme:
 Instagram Kullananların Mutlaka Bilmesi Gereken 6 Taktik

Siz de pek çok kişi gibi aktif bir Instagram kullanıcısıysanız ve bu mecrayı çok daha etkin şekilde kullanmak istiyorsanız kesinlikle sizin için hazırladığımız bu listeye göz atmalısınız.

instagram taktikleri

Son senelerde sayısı inanılmaz bir seviyeye ulaşan Instagram, Facebook’un tahtına oturmuş durumda. Ancak her sene gelen güncellemeler nedeniyle Instagram’ı etkin bir şekilde kullanmanın yolu bilgileri takip etmekten geçiyor. Siz de Instagram taktikleri hakkında bilgilerinizi tazeleyerek çok daha popüler bir kullanıcı halini alabilirsiniz.

Fotoğrafları Bilgisayardan Yüklemek

Instagram’a pek çok fotoğraf yüklüyoruz ancak bunları telefondan çektiklerimiz arasından direkt olarak paylaşıyoruz. Oysa Instagram’ı web tarama siteleri aracılığıyla da açabilir ve yüklemelerinizi buradan yaparak çok daha yüksek çözünürlüklü paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Nox Player, Blue Stacks yükleme yapmak için kullanabileceğiniz bilgisayar programlarından sadece birkaçıdır.

Instagram’da Repost Yapmak

Diğer sosyal paylaşım sitelerinde olduğu gibi diğer kişilerin paylaştığı görselleri sizin direkt olarak repost yapma şansınız Intagram’da yoktur. Ancak Instagram tüyoları arasında yalnızca uygulamadan ileri gelen özellikler değil, uygulamaya özel geliştirilen diğer uygulamalar da yer almaktadır ve Repost isimli uygulama sayesinde hem İOS hem Androin sahibi telefonlar rahatlıkla başka kişilerin paylaştığı görselleri sizin de paylaşmanıza imkan verir.

Fotoğraf Düzenlemek için Instagram

Eğer telefonunuzda fotoğraf düzenlemesi ve fotoğraf paylaşımı için ayrı ayrı uygulamalar bulundurmak istemiyorsanız Instagram’ı iki amaçlı da kullanabilirsiniz. Instagram’da fotoğraf düzenleme için öncelikle uygulamayı açıp orijinal fotoğrafı kaydet komutu verin ve telefonun uçak modunu açık hale getirin. Sonrasında fotoğrafa dilediğiniz şekilde filtre ve ışık ekleyebilir, en son gelen yükleme ekranından fotoğrafı indirdikten sonra interneti tekrar açabilirsiniz.

instagram taktikleri

Instagram’da Albüm Hazırlama

Son zamanlarda sık kullanılan bir Instagram özelliği olan aynı anda birden çok fotoğraf yükleme özelliği sayesinde bir anı farklı açılardan yansıtarak mini albümler hazırlayabilirsiniz. Instagram çoklu fotoğraf yükleme özelliği özellikle bir fotoğrafın farklı halleri arasında kararsızlık yaşayanların işini oldukça kolaylaştırıyor.

Instagram’da Görsel Kodu Değiştirme

Instagram uygulaması kullanıcıları için nedenini hala bir gizem olarak koruyan bir diğer özelliğin de görsellerin ASCII sürümleriyle kaydediliyor olmasıdır. Ancak siz de web tarayıcısı üzerinden Instagram’a ulaştığınızda bu kodları görebilir ve URL’nin sonuna .txt ibaresini ekleyerek görsele ait ASCII txt sürümü görebilirsiniz. Farklı kodları yazarak,.html gibi, farklı sürümleri görmeniz mümkündür.

instagram taktikleri

Instagram’da Hashtag Kullanımı

Birçok kişi görsellerin altına uzun açıklamalar ya da özlü sözler yazdığında daha etkileyici görüneceğini düşünse de aslında bu uygulamanın bir görsel paylaşım ve takipçi artıma uygulaması olduğunu unutmamakta fayda var. Bu konudaki en büyük yardımcımız ise hashtagler. Siz de görselleri paylaştıktan sonra bu görsel tarzıyla ilgileneceğini düşündüğünüz kişilerin arayabileceği hashtagler kullanarak beğeni ve takipçi sayınızı organik şekilde yükseltebilirsiniz. Instagram takipçi arttırma yöntemleri içerisinde en pratiklerinden birinin hashtag olduğunu unutmayın.

Konuyla ilgili diğer yazılarımız:

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Mafia Trilogy’nin fragmanı yayımlandı
13 05 2020 - 20:07
Android 11, 4. önizleme sürümünde sohbet bildirimlerine yeni özellikler eklendi
13 05 2020 - 16:30
Disco Elysium’a eklenecek yeni dil için anket başlatıldı (Türkçe’de yer alıyor)
13 05 2020 - 16:06
Play Store, 813 trojanlı uygulamayı mağazadan kaldırdı
13 05 2020 - 15:55
Xiaomi CEO’sundan gelen iPhone’lu paylaşım hayal kırıklığı yaşattı
13 05 2020 - 12:14
Facebook, içerik yöneticilerine 52 milyon dolar tazminat ödeyecek
13 05 2020 - 10:23