Öne Çıkan Konular
 • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
 • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
 • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
 • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
 • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Instagram’dan Bilgisayara Fotoğraf Nasıl Kaydedilir? İnstagram’dan Bilgisayara Fotoğraf Kaydetme

Son Güncelleme:
 Instagram’dan Bilgisayara Fotoğraf Nasıl Kaydedilir? İnstagram’dan Bilgisayara Fotoğraf Kaydetme

Instagram, dünyanın en popüler sosyal ağ platformlarından biri ve son birkaç yıl içinde, kitleler arasında muazzam bir popülerlik kazandı. Bu sosyal medya platformu, fotoğraf gönderme, ünlü veya bireysel hesapları takip etme, ilham alma ve kendi işini geliştirme şansını veriyor.

Instagram’da en beğenilmeyen şey ise kullanıcıların Instagram fotoğrafları kaydetmesine izin vermemesidir. Diğer sosyal medya platformlarındaki fotoğraflara göz atarken, fotoğrafa uzun basma ve ‘Resmi Kaydet’ düğmesi seçeneği bulunuyor. Ancak Instagram’da böyle bir seçenek yok. Aslında Instagram’dan bir resim kaydetmenize Kullanıcıların gizliliğine ve telif haklarına saygı duymak için teknik olarak izin verilmiyor. Ancak yine de Instagram fotoğraflarını kaydetmenin yolları var. Instagram fotoğraflarını bilgisayara kaydetme hakkında her şey yazımızın devamında…

Kendi Instagram Fotoğraflarınız Bilgisayara Kaydetme

Cep telefonlarından fotoğraf çekmek, Instagram’da paylaşmak ve daha sonra bilgisayarında saklamak isteyen birçok insan var. Cep telefonunuzda orijinal resimler varsa, her iki cihazı bir USB kablosuyla bağlayarak bunları telefonunuzdan kolayca PC’nize aktarabilirsiniz. Ancak fotoğrafları doğrudan Instagram hesabınızdan kaydetmek istiyorsanız, Instagram’da varsayılan olarak kapalı olan belirli bir özelliği etkinleştirmeniz gerekir. İşte kendi Instagram fotoğraflarını bilgisayara kaydetmek için izlemeniz gereken adım adım talimatlar:

 • Instagram hesabınızı cep telefonunuzdaki Instagram uygulamasından açın.
 • Varsayılan olarak hesabınıza giriş yapmamışsanız, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek giriş yapın.
 • Uygulamayı açtıktan sonra, uygulamanızın sol üst köşesinde bulunan Ayarlar simgesini açın. Bunu yaparak, Instagram profil sayfanıza girersiniz.
 • Burada, varsayılan olarak kapalı olan ‘ Orijinal Fotoğrafları Kaydet ‘ özelliğini göreceksiniz. Bunu açmanız gerekecek.
 • Bu özelliği açtıktan sonra, resimleriniz Galeri’nizde ‘Instagram’ adlı bir albümle birlikte Film Rulonuza otomatik olarak kaydedilir.
 • Artık resimlerinizi telefonunuzun galerisine indirdiyseniz, telefonunuzu bir USB kablosu kullanarak PC’nize bağlayabilir ve görüntüleri kolayca aktarabilirsiniz.

Öte yandan, resimlerinizi Instagram hesabınızdan doğrudan PC’nize kaydetmek istiyorsanız, o zaman farklı bir prosedür izlemeniz gerekecektir. Instagram kimsenin web sitesinden resim kaydetmesine izin vermediğinden, kodlamanın karmaşıklıklarını anlamanız gerekir. Endişelenmeyin, bu da o kadar zor değil. Instagram fotoğraflarını doğrudan bilgisayara kaydetme nasıl yapılır öğrenmek için okumaya devam edin.

 • Instagam.com adresindeki Instagram web sitesini ziyaret edin.
 • Instagram hesabınıza giriş yapmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.
 • Kaydetmek istediğiniz fotoğrafı bulun.
 • Seçtiğiniz fotoğrafa sağ tıklayın.

Google Chrome web tarayıcısını kullanıyorsanız, Ayarlar’a gidin ve ‘Sayfa Kaynağını Göster’i seçin. Kodlarla dolu yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

 • Ctrl + F tuşlarına basın ve ‘.jpg’ resimlerinde arama yapın. Gideceğiniz ilk bağlantı, kaydetmek istediğiniz resim olacaktır.
 • “Https: //” ile başlaması gereken görüntünün bağlantısını “.jpg” ye kadar kopyalayın.
 • Web tarayıcınızda yeni bir sekme açın ve bağlantıyı kopyalayın.
 • Enter’a basarsanız resmi göreceksiniz.
 • Resmin üzerine sağ tıklayın ve PC’nizde istediğiniz yere kaydedin.

Seçebileceğiniz diğer bir yöntem, Facebook hesabınızı Instagram hesabınızla senkronize etmektir. Bunu yaptığınızda, Instagram’da yayınladığınız her resim Facebook’ta da yayınlanacaktır. Buradan, resmi kolayca bulabilir, üzerine sağ tıklayıp Galerinize kaydedebilirsiniz.

Başka Birinin Instagram Fotoğrafını Bilgisayara Kaydetme

Kendi Instagram resimlerinizi kaydetmek, ayarları biraz değiştirerek basit bir şekilde yapılabilir. Ancak, Instagram’da başka birinin fotoğraflarını kaydetmek istiyorsanız bu o kadar kolay değil. Ama kolay olmaması imkansız olduğu anlamına gelmiyor. Böyle bir durumda, iki seçeneğiniz var.

Instagram’dan görüntü kaydetmek için Yöntem 1: Bilgisayarınızda Instagram’ı açın, kaydetmek istediğiniz resmi açın ve ekranın ekran görüntüsünü alın. Ardından ekran görüntüsünü açın, görüntünün altını ve üstünü kırpın ve sabit disk sürücünüze kaydedin. Bir fotoğrafı cep telefonu galerinize kaydetmek için aynı adımları uygulayabilirsiniz. Ardından, bir USB kablosu kullanarak veya e-postayla PC’nize aktarabilirsiniz.

Instagram’dan görüntü kaydetmek için Yöntem 2: Facebook’ta aynı kişiyi arayın. Aynı fotoğrafı Facebook’ta da paylaşıp paylaşmadığını kontrol edin. Paylaştı ise, fotoğrafı sağ tıklayın ve kaydedin. Değilse, görüntü sayfalarını ziyaret edebilir ve hesaplarında Instagram senkronizasyonunu etkinleştirip etkinleştirmediklerini kontrol edebilirsiniz. Eğer senkronize ise, o zaman profil sayfasında bir Instagram albümü bulmalısınız. Bu albümü açabilir ve resmi oradan kaydedebilirsiniz.

Bilgisayarınızdaki Instagram Fotoğrafları Kaydetme (Toplu Olarak)

Bilgisayarınıza yalnızca birkaç seçili fotoğraf kaydetmek istiyorsanız, yukarıda belirtilen yöntemler kolaydır. Ancak, bir albümün tamamı gibi Instagram’dan bilgisayara toplu olarak fotoğraf kaydetmek isterseniz, biraz karmaşık olabilir.

Bunu yapmak için, belirli yazılım araçlarını kullanmanız gerekecektir. Bu araçları harici bir kaynaktan PC’nize indirmeniz gerekir. HTML kodu sizin için uygun değilse, Instagram fotoğraflarını toplu olarak bilgisayarınıza kaydetmek için farklı yazılım araçlarını kullanabilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olacak, sayısız programlar vardır. Bunlardan bazıları; 4K Stogram , InstaSave ve InstagramDownloader.

Bu programları kullanmak için önce seçtiğiniz programı PC’nize indirmeniz gerekir. Ardından, Instagram’daki resimleri toplu olarak kaydetmek için bu talimatları uygulayın:

 • Programı açın ve içine Instagram fotoğrafını veya kullanıcı adı bağlantısını girin.
 • Fotoğraflar çıkmaya başladığında, bir defada birkaç fotoğraf seçin.
 • Seçilen fotoğrafları kaydetmek için ‘Kaydet’ düğmesine tıklayın.

Bu programların çoğu sınırlı bir süre için ücretsiz deneme veya sınırlı sayıda görüntü sunar. Programı herhangi bir sınırlama olmadan kullanmak istiyorsanız, ödeme yapmanız gerekir.

Bilgisayarda Instagram’dan Kaydedilmiş Görüntüleri Nasıl Görüntüleyebilirim?

Bir Mac PC’niz varsa, yer imi resimlerinizi, ücretsiz masaüstü uygulaması Flume’un yardımıyla görüntüleyebilirsiniz. Çok kullanıcı dostu bir arayüze sahip ve kullanımı rahat. Mac PC’de kaydedilmiş fotoğrafları görüntülemek için bu talimatları izleyin:

 • Flume uygulamasını açın.
 • Farenizi ekranınızın alt kısmına doğru yönlendirdiğinizde görünen menü üzerine tıklayarak profilinizi ziyaret edin.
 • Ekranın üstündeki yer imleri simgesine tıklayın.
 • Yer imleriniz, kaydettiğiniz fotoğrafları ve kişisel koleksiyonlarınızı görüntüleyebileceğiniz yerleri sizin için açar.

Eğer bir Windows PC’niz varsa, Windows 10 App Store’da bulabileceğiniz resmi Instagram uygulamasını kurun. Bu uygulama, bir kullanıcının Mac’in Flume’una benzer bir deneyim sunar. Windows PC’nizde Instagram uygulamasını başlatın ve kayıtlı koleksiyonlarınızı ve fotoğraflarınızı görüntüleyebileceğiniz profilinizi ziyaret edin.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
NASA’dan paralel evren açıklaması! Paralel evrenin varlığına kanıt bulundu
21 05 2020 - 09:54
Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
18 05 2020 - 00:58
Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek
17 05 2020 - 13:22
Yüz tanıma teknolojisine karşı görünmez hale getiren tişört tasarlandı
13 05 2020 - 20:24
Mafia Trilogy’nin fragmanı yayımlandı
13 05 2020 - 20:07
Android 11, 4. önizleme sürümünde sohbet bildirimlerine yeni özellikler eklendi
13 05 2020 - 16:30
Yorum Yap