Dizi Fragmanları

İngiliz Komedyen Russell Brand’in Dört Kadına Cinsel Saldırıda Bulunduğu İddia Edildi

Ünlü komedyen ve aktör Russell Brand, göz kamaştırıcı kariyerinin gölgesinde karanlık bir dizi suçlamayla karşı karşıya kaldı. Bu suçlamaların merkezinde ise tecavüz ve cinsel istismar bulunuyor.

Her kelimesiyle kahkahaları tetikleyen, ekranlarda ve sahnelerde sergilediği performanslarla milyonları güldüren Brand, özel hayatıyla dünya gündemine oturdu ve eleştirilerin odağı haline geldi.

48 yaşındaki komedyen, Sunday Times, Times ve Channel 4’ün araştırmalarına göre, 2006 ile 2013 yılları arasında dört kadına taciz ve tecavüzde bulundu.

Bir dönem ünlü şarkıcı Katty Perry ile de birlikteliği olan Russell hakkında kadınların ifadeleri oldukça çarpıcıydı.

Dispatches’a konuşan Nadia isimli kadın, 2012 yılında Brand’in evine gittiğini ve komedyenin kendisini çıplak bir şekilde karşılayıp aniden duvara ittiğini söyledi.

“Ben kaçmaya çalıştım ama beni tuttu, iç çamaşırımı avuçladı ve onu kenara çekti. Ben kaçmak istedim. Fakat bir prezervatif kullanmadan bana tecavüz etti”

Nadia, daha sonra ise Brand’in kendisine mesaj attığını ve mesajda özür dilediğini belirtti.

‘Özür dilerim. Çok çılgıncaydı ve bencilceydi. Umarım beni affedebilirsin, sevgi dolu biri olduğunu biliyorum”

İngiliz medyasına konuşan bir diğer kadın Alice ise henüz 16 yaşındayken Brand tarafından cinsel saldırıya uğradığını açıkladı.

Kadın, Brand’in kendisini okuldan almak için bir otomobil gönderdiğini ve masumiyetini suistimal ettiğini iddia etti. Alice, “Ben onu ittirmeye çalıştım fakat geri adım atmadı ve bana cinsel saldırıda bulundu” dedi.

Tecavüze uğradığını belirten bir diğer kadın ise olayın Los Angelas’ta gerçekleştiğini söyledi.

İsmini açıklamayan kadın olayın duyulmaması için Brand’in kendisini “Eğer bu olaydan birine bahsedersen yasal yollara giderim” şeklinde tehdit ettiğini dile getirdi.

İngiltere’deki basın organları, tecavüz ve taciz iddialarını ortaya atan kadınların kimliklerini gizli tutarken, polis yetkilileri harekete geçti.

İddiaların sahipleri hakkında, polise resmi bir şikayette bulunup bulunmadıkları konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Ancak İngiliz polisi, Brand’i suçlamakta olan kadınların, durumları resmiyet kazansın diye polise başvuruda bulunmalarını talep etti. Bu durum, hem gazetecilik sektöründe hem de televizyon dünyasında geniş yankı buldu.

Kaynak: https://onedio.com/haber/ingiliz-komedyen-russell-brand-in-dort-kadina-cinsel-saldirida-bulundugu-iddia-edildi-1173174

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu