İngiliz Gazetesinden Mursi’nin Ölümünde İhmal Olduğu İddiası

Mısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Mursi’nin mahkeme salonunda hayatını kaybetmesinde ihmal olduğu iddialarına bir destek de İngiliz Independent gazetesinden geldi. Gazetede yer alan haberde eski Mısır Cumhurbaşkanı yere düştükten sonra 20 dakika boyunca müdahale edilmediğini öne sürüldü. Mısır’ın eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin mahkeme salonunda hayatını kaybetmesinin ardından ölümünde ihmal olabileceği iddiaları gündeme gelmişti. İngiliz Independent gazetesi de […]

19.06.2019 - 13:34
19.06.2019 - 22:49
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Mısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Mursi’nin mahkeme salonunda hayatını kaybetmesinde ihmal olduğu iddialarına bir destek de İngiliz Independent gazetesinden geldi. Gazetede yer alan haberde eski Mısır Cumhurbaşkanı yere düştükten sonra 20 dakika boyunca müdahale edilmediğini öne sürüldü.

Mısır’ın eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin mahkeme salonunda hayatını kaybetmesinin ardından ölümünde ihmal olabileceği iddiaları gündeme gelmişti. İngiliz Independent gazetesi de haberinde bu iddialara destek verdi. Gazetenin haberinde, Mısır güvenlik güçlerinin Mursi fenalaşarak yere düştükten sonra 20 dakika boyunca müdahale etmediği ve eski Mısır Cumhurbaşkanının bu ihmal sonucu hayatını kaybetti.

Kimsenin Müdahale Etmesine İzin Verilmedi

İngiliz gazetesinin haberinde Mısır’da Cezaevi’nde bulunan Müslüman Kardeşler’in lideri İsam El Haddad’ın oğlu Abdullah El Haddad’ın ifadeleri de yer aldı. Haddad, Mursi fenalaşarak yere düştükten sonra kimsenin müdahale etmesine izin verilmediğini iddia etti. Kasıtlı bir ihmal olduğunu söyleyen Haddad, tutukluların sende tatmaya başlamasının ardından gardiyanların ilk olarak aileyi mahkeme salonundan çıkardığını dile getirdi.

Abdullah aynı zamanda ambulansın yarım saat kadar geç geldiğini belirterek cezaevinde bulunan babası içinde endişelendiğini dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim