İngiliz Büyükelçi’den Trump Hakkında Şaşırtan Sözler: Beceriksiz ve Skandallarla Dolu

ABD Başkanı Donald Trump hakkında gündeme gelen iddia dünyayı çalkaladı. İddiaya göre İngiltere'nin Washington Büyükelçisi Kim Darroch'ın yazışmaları ele geçirildi. İngiliz Büyükelçi, bu yazışmalarda ABD Başkanı Donald Trump'ın beceriksiz olduğunu ve utanç içinde görevini sonlandırabileceğini yazdı.

07.07.2019 - 13:15
07.07.2019 - 13:15
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İngiltere’nin Washington Büyükelçisi Kim Darroch’a ait olduğu iddia edilen diplomatik yazışmalar, Daily Mail gazetesi tarafından yayınlandı. Gazetede yer alan haberde, İngiliz büyükelçinin ABD başkanı Trump hakkında görüşlerini paylaştığı metinler de paylaşıldı. ABD Başkanı Donald Trump hakkında değerlendirmelerde bulunan İngiliz Büyükelçi, Trump yönetiminin tahmin edilebilir ve beceriksiz olduğunu söyledi.

Utanç İçinde Görevi Sona Erebilir

Darroch yazışmalarında, Trump yönetimindeki Beyaz Saray’ın yetkin olarak dünyada kabul edileceğini düşünmediğini belirterek, ileride bir şeyler çıkabileceğini ve mevcut idarenin utanç içerisinde görevini bırakabileceğini dile getirdi. Darroch, skandallar nedeniyle Trump yönetiminin çökebileceğini söylerken, buna rağmen İngiliz hükümetini Trump’ı ‘silmemeye’ davet etti.

Hayatının Çoğu Skandallarla Dolu

İngiliz büyükelçi, ABD Başkanı Trump’ın hayatının büyük çoğunluğunun skandallarla geçtiğini belirterek, bütün yaşadıklarına rağmen ayakta kalmaya devam ettiğini söyledi ve Trump’ı Schwarzenegger’e benzetti. Darroch, ABD başkanının her zaman bir şey söyleyip aksini yapma riski olduğunu belirterek, onunla iletişim kurabilmek için basit düşünmek ve açık konuşmak gerektiğini savundu.

Sızıntı Doğrulandı

İngiltere Dışişleri Bakanlığından yetkili, sızıntı hakkında yaptığı açıklamada, İngiliz halkının Büyükelçilerden görev yaptıkları ülkelerdeki politikalara ilişkin bakanlara dürüst ve yalın bilgi vermelerini beklediğini belirterek, “Onlara samimi olmaları için para ödüyoruz” diye konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim