Haber

İngiliz Büyükelçi’den Trump Hakkında Şaşırtan Sözler: Beceriksiz ve Skandallarla Dolu

İngiltere’nin Washington Büyükelçisi Kim Darroch’a ait olduğu iddia edilen diplomatik yazışmalar, Daily Mail gazetesi tarafından yayınlandı. Gazetede yer alan haberde, İngiliz büyükelçinin ABD başkanı Trump hakkında görüşlerini paylaştığı metinler de paylaşıldı. ABD Başkanı Donald Trump hakkında değerlendirmelerde bulunan İngiliz Büyükelçi, Trump yönetiminin tahmin edilebilir ve beceriksiz olduğunu söyledi.

Utanç İçinde Görevi Sona Erebilir

Darroch yazışmalarında, Trump yönetimindeki Beyaz Saray’ın yetkin olarak dünyada kabul edileceğini düşünmediğini belirterek, ileride bir şeyler çıkabileceğini ve mevcut idarenin utanç içerisinde görevini bırakabileceğini dile getirdi. Darroch, skandallar nedeniyle Trump yönetiminin çökebileceğini söylerken, buna rağmen İngiliz hükümetini Trump’ı ‘silmemeye’ davet etti.

Hayatının Çoğu Skandallarla Dolu

İngiliz büyükelçi, ABD Başkanı Trump’ın hayatının büyük çoğunluğunun skandallarla geçtiğini belirterek, bütün yaşadıklarına rağmen ayakta kalmaya devam ettiğini söyledi ve Trump’ı Schwarzenegger’e benzetti. Darroch, ABD başkanının her zaman bir şey söyleyip aksini yapma riski olduğunu belirterek, onunla iletişim kurabilmek için basit düşünmek ve açık konuşmak gerektiğini savundu.

Sızıntı Doğrulandı

İngiltere Dışişleri Bakanlığından yetkili, sızıntı hakkında yaptığı açıklamada, İngiliz halkının Büyükelçilerden görev yaptıkları ülkelerdeki politikalara ilişkin bakanlara dürüst ve yalın bilgi vermelerini beklediğini belirterek, “Onlara samimi olmaları için para ödüyoruz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu