Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

İmplant tedavisi nedir? Diş implantı fiyatları ne kadardır?

Son Güncelleme:
 İmplant tedavisi nedir? Diş implantı fiyatları ne kadardır?

Bugün implant tedavisi hastaların en çok tercih ettiği ve diş hekimlerinin de en çok önerdiği tedavi yöntemidir. İmplant, kırılan, düşen ya da çekilmesi gerekmiş dişlerin yerine doğal görünümü sağlamak ve sağlıklı bir diş etine sahip olmak için çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden üretilmiş bir yapay diş köküne denir.

İmplant’ların Çeşitleri Var mıdır?

İmplant’ların çeşitleri olsa da günümüzde en çok tercih edilen ve önerilen tipi ‘vida’ implantlarıdır. Çünkü hem sağlamlık hem de sağlık açısından diş etleriyle en uyumlu olan türü bu vida implant türüdür.

İmplant markaları ve fiyatları nelerdir?

İmplant markaları ve fiyatları önemlidir fakat tedavideki başarı implantın markasından çok sizi tedavi eden doktorun elindedir. Ayrıyetten iyi markanın yanısıra doğru çapta dizayn edilmiş olması, hastanın kemik durumu ve tedavi ortamının temizliği de bu açıdan oldukça önemlidir. Kullanımı her geçen artan implantların rekabeti de aynı oranda artmaktadır. Bu nedenle hastaların iyi bir araştırma yapıp ona göre hareket etmeleri çok daha sağlıklı olacaktır. Şu an 700 civarında implant üreticisi olduğu bilinmektedir ve bu üreticilerin hepsi de bu işi farklı bir teknikle yapmaktadır.

İmplant yerleştirilirken acı duyar mıyım?

Eğer diş hekimiz uygun anestezi yöntemlerine başvurmuşsa herhangi bir acı duymazsınız. Hastanın isteğine göre genel ya da lokal anestezi uygulanabiliyor. Yerleştirilmes sonrasında duyulabilecek ağrılar için ise etkili bir ağrı kesici veriliyor.

İmplantlar yerleştirildikten hemen sonra protez diş takılmaz. Çünkü hasta iyileşme sürecinde olacağı için hasta ilk 3 veya 6 ay kendi protezini takamaz. Fakat diş hekimi bu iyileşme aşamasında hastaya uygun bir protez vermektedir.

İmplantların Temizliği Önemli midir?

İmplantlar, ağız içinde yabancı cisim, yemek artığı ya da içecek kalıntıları olduğu zaman diş etiyle birleşmekte büyük zorluk çekerler. Bu nedenle her gün düzenli olarak gereken temizliğin yapılması gerekmektedir. Her ne kadar öğrenmek için vakit ayırmanız gerekse de implant temizliği öğrenildikten sonra asla zor değildir. Unutmamanız gereken bir nokta var ki implant tedavisinden tam verim alabilmeniz için kesinlikle doğru ve düzenli temizlik yapmanız gerekiyor.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Koronavirüs sonrası çocuklarda hızla yayılan bu belirtiler için kırmızı alarm verildi!
27 04 2020 - 15:48
Şükriye Tutkun CHP’nin Fahrettin Altun yalanını ortaya çıkardı
26 04 2020 - 19:38
Virülans nedir? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca anlattı gündem oldu
23 04 2020 - 15:15
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Salgın artık kontrolümüz altında
22 04 2020 - 20:48
Türkiye koronavirüs pik noktasını 3 Mayıs’ta 100 bin 900 vakayla görebilir
21 04 2020 - 11:23
Koronavirüs epilepsi hastalarını nasıl etkiliyor? Koronavirüste epilepsi nöbetlerini engellemenin yolları!
19 04 2020 - 13:56
Yorum Yap