İmparator yuvasında!

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve kardeşi Mehmet Özbek, Fatih Terim ile evinde yapılan görüşmede anlaşma sağlandı. 4. Fatih Terim dönemi başlıyor.

22.12.2017 - 9:30
22.12.2017 - 9:30
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Olağanüstü seçimli kongreye gidilmesi kararı alan Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve kardeşi Mehmet Özbek ile Fatih Terim’in evinde yapılan görüşmede anlaşma sağlandı. Böylece Galatasaray futbol takımının başına 4. kez göreve gelen Fatih Terim, Twitter hesabından “Nerede kalmıştık?” mesajı paylaştı. Fatih Terim ilk defa sezon ortasında takımın başına geçecek. 1996 ile 2000 yılları arasında sarı-kırmızılı futbol takımında teknik direktör olarak göreve başlayan Fatih Terim, bu dönem içerisinde Türk futbol tarihinde 4 sene üst üste şampiyonluk ipini göğüsleyen ilk teknik direktör olurken, 2000 yılında kazandığı UEFA kupası ile bu başarısını adeta perçinledi.

2002 yılında Özhan Canaydın’ın kulüp başkanı olduğu dönemde tekrar göreve gelen Fatih Terim, ilk sezonunda ligi 2. olarak bitirmiş ve 2003-2004 sezonunda ise hayal kırıklığı yaşamıştı. Ardından alınan başarısını sonuçlar nedeniyle sezon sona ermeden Galatasaray futbol takımındaki görevinden istifa etmişti. 2011 yılında bu sefer Başkan Ünal Aysal ile 3. defa takımın başına geçen Fatih Terim, 2012 ve 2013 yılında 2 lig şampiyonluğu kazanarak Galatasaray’daki başarısını 6’ya çıkardı. Ancak 2013-2014 sezonunun henüz başında Kulüp Başkanı Ünal Aysal ile arasındaki anlaşmazlıklar ve Türk Milli Takımı’ndan gelen teklifin ardından Fatih Terim Galatasaray’dan ayrılmıştı.

Yardımcıları Belli Oldu

Fatih Terim’in yardımcılıklarını ise Levent Şahin, Hasan Şaş ve Johan Elmander’in yapacağı öğrenildi. Diğer yandan Galatasaray Kulübü de resmi Twitter hesabından İmparatorYuvasında” etiketiyle “Galatasaraylı Fatih Terim yuvasına dönmüştür!” mesajını paylaştı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim