İmamoğlu: Suriyelilerin İstanbul’dan gönderilmesi gerekiyor, sosyoloji bu yükü taşımaz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, resmi olarak belirlenen rakamlara göre 547 bin Suriyelinin İstanbul dışına gönderilmesi meselesini değerlendirdi. İmamoğlu konuyla alakalı olarak "Kaydı olmayanların kayıtlı oldukları illere gönderilmesi gerekli bir işlem; sosyoloji bu yükü taşımaz" dedi.

29.07.2019 - 17:01
29.07.2019 - 17:39
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Gazeteci Bülent Mumay’a konuşan İmamoğlu, özellikle son günlerde çok tartışılan hatta il genelinde yürüyüşler ve protestolar ile gündeme gelen Suriyeli göçmenlerle ilgili sorulara cevap verdi. İmamoğlu, Suriyelilerle ilgili sürecin başından beri birilerinin kötü yönetildiğini ifade ederek; “Neden bu noktaya gelindi?, Neden tedbir alınmadı? diye sormak lazım” ifadelerini kullandı.

Ayrıca İstanbul’un da bu yükü kaldırmakta zorlanacağını dile getiren İmamoğlu, Suriyelilerin tüm sorunlarına çözüm arayacağını ama kayıtlı oldukları illere geri dönmeleri gerektiğini vurguladı.

“Sosyoloji bu yükü taşımaz.”

İmamoğlu, “Kaydı olmayan Suriyelilerin İstanbul dışına gönderilmesi gerekli bir işlem, sosyoloji bu yükü taşımaz” dedi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlamaya devam eden İmamoğlu belediye bütçesinin çok büyük bir kısmını oluşturan şirketlerin denetlenmediğini ve bu nedenle bazı konularda şüphelerinin olduğunu belirtti. “Bizi rahatsız eden veriler var.” diye konuştu. Ardından eski dönemlere ait verilerin ve istatistiklerin de araştırılma sürecinde olduğunu dile getiren İmamoğlu yolsuzluk konusunda rahatsız edici olan verilerin somut bir hale kavuştuğu zaman kamuoyuyla paylaşılacağını açıkladı.

 

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim