Haber

İmamoğlu: Suriyelilerin İstanbul’dan gönderilmesi gerekiyor, sosyoloji bu yükü taşımaz

Gazeteci Bülent Mumay’a konuşan İmamoğlu, özellikle son günlerde çok tartışılan hatta il genelinde yürüyüşler ve protestolar ile gündeme gelen Suriyeli göçmenlerle ilgili sorulara cevap verdi. İmamoğlu, Suriyelilerle ilgili sürecin başından beri birilerinin kötü yönetildiğini ifade ederek; “Neden bu noktaya gelindi?, Neden tedbir alınmadı? diye sormak lazım” ifadelerini kullandı.

Ayrıca İstanbul’un da bu yükü kaldırmakta zorlanacağını dile getiren İmamoğlu, Suriyelilerin tüm sorunlarına çözüm arayacağını ama kayıtlı oldukları illere geri dönmeleri gerektiğini vurguladı.

“Sosyoloji bu yükü taşımaz.”

İmamoğlu, “Kaydı olmayan Suriyelilerin İstanbul dışına gönderilmesi gerekli bir işlem, sosyoloji bu yükü taşımaz” dedi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlamaya devam eden İmamoğlu belediye bütçesinin çok büyük bir kısmını oluşturan şirketlerin denetlenmediğini ve bu nedenle bazı konularda şüphelerinin olduğunu belirtti. “Bizi rahatsız eden veriler var.” diye konuştu. Ardından eski dönemlere ait verilerin ve istatistiklerin de araştırılma sürecinde olduğunu dile getiren İmamoğlu yolsuzluk konusunda rahatsız edici olan verilerin somut bir hale kavuştuğu zaman kamuoyuyla paylaşılacağını açıkladı.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu