İmamoğlu Beylikdüzü Belediyesi’ndeki Zarar Hakkında Konuştu: Lüks Araçlardan Kaynaklı Değil

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sayıştay raporu üzerinden kendisine yüklenmesine yanıt verdi. 2016 Sayıştay raporunda Beylikdüzü Belediyesi’nde 6.5 milyonluk kamu zararı oluşması ile ilgili konuşan İmamoğlu, bahsedilen bu zararın çalışanlara verdiği tavan ücret nedeniyle olduğunu söyledi. CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz pazar akşamı AK […]

20.06.2019 - 20:50
20.06.2019 - 20:50
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sayıştay raporu üzerinden kendisine yüklenmesine yanıt verdi. 2016 Sayıştay raporunda Beylikdüzü Belediyesi’nde 6.5 milyonluk kamu zararı oluşması ile ilgili konuşan İmamoğlu, bahsedilen bu zararın çalışanlara verdiği tavan ücret nedeniyle olduğunu söyledi.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz pazar akşamı AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile birlikte katıldığı ortak canlı yayın sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin zararının Sayıştay raporu ile belgeli olduğunu söylemişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2016 Sayıştay raporuna örnek göstererek Ekrem İmamoğlu’nun Belediye Başkanlığı sırasında Beylikdüzü Belediyesi’nin 6.5 milyon lira zarar ettiğini açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu iddialarına Ekrem İmamoğlu’nun yanıtı gecikmedi.

Çalışanlara Tavan Ücret Ödedim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu iddiaları üzerine konuşan Ekrem İmamoğlu söz konusu zararın çalışanlara vermiş olduğu tavan ücret üstündeki rakamlardan dolayı kaynaklandığını söyledi.

Lüks Araç ve Usulsüz Tahsislerden Değil

Ekrem İmamoğlu, Sayıştay raporunda 6 buçuk milyonluk bahsedilen zarar hakkında yaptığı açıklamada çalışanlarına vermiş olduğu tavan ücretin üstündeki rakamlar nedeniyle bu zararın ortaya çıktığını iddia ederken, Beylikdüzü Belediyesi’nde çalışanları düşündüğü için Sayıştay tarafından sorgulandığını söyledi. Araç ve usulsüz tahsis nedeniyle bu zararın ortaya çıkmadığını belirten İmamoğlu, kendisinin bu zararı unuttuğunu hatırlattığı için Binali Yıldırım’a teşekkür ettiğini söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim