İlk duruşmada tahliye olan Hasan ve Hüseyin Sel’in sahibi olduğu firmanın tabelaları mahkeme kararıyla indirildi

İstanbul Pendik'te hamile kadın ve eşinin içinde bulunduğu araca saldıran bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Hasan Sel ve Hüseyin Sel'e ait Seydioğlu Baklavaları’nın dükkan ve imalathanelerinde bulunan tabelalar mahkeme kararı ile indirildi.

05.08.2019 - 15:04
05.08.2019 - 17:23
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İstanbul Pendik’te trafikte yaşanan tartışma sonrası hamile kadının ve eşinin bulunduğu araca saldırarak hamile kadına korku dolu dakikalar yaşatan Seydioğlu Baklavaları isimli firmanın sahibi Hasan ve Hüseyin Sel’e ait firma tabelaları Seyidoğlu Baklavaları tarafından açılan dava sonucu mahkeme kararı ile indirildi.

Tedbir kararı alınmıştı

Bakırköy 1. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi, Seyidoğlu Baklavaları firmasının açtığı dava sonucu ‘Seyidoğlu’ ve ‘Seydioğlu’ isimlerinin karışıklığa sebep olacağı sonucuna varan bilirkişi raporu doğrultusunda hamile kadının bulunduğu araca saldırı olayı neticesinde davacı firmanın itibar kaybı gerekçesini göz önünde bulundurarak marka tecavüzü niteliğindeki eylemlerin sabit olduğuna karar verdi. Mahkeme bu doğrultuda Seydioğlu baklavalarının ihtiyati tedbir kararını kabul ederek Seydioğlu’nun tabelalarının sökülmesine hükmetti.

Polis kontrolünde icra yoluyla söküldü

Mahkemenin verdiği söz konusu karar doğrultusunda bugün Pendik’te bulunan Pendik’te Seydioğlu Baklavaları’na ait imalathane ve dükkanlardaki tabelalar, polis kontrolünde icra yoluyla söküldü. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için polis ekipleri bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.

Neler olmuştu?

Seydioğlu Baklavaları’nın sahipleri Hasan ve Hüseyin Sel, İstanbul Pendik’te trafikte tartışma yaşadıkları 7 aylık hamile kadının ve eşinin içinde bulunduğu araca saldırmış ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından  tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Haklarında 20’şer yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan iki kardeş İlk duruşmada tahliye edildi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim