Sağlık

İlk Defa Anne Olanlara Tavsiyeler, İlk Bebek için Öneriler

Anne olmak adeta hormonların getirdiği doğuştan taşınan bir yetenek gibidir. Ancak bazı annelerin ilk çocuğuna sahip olmasıyla birlikte tecrübesizliğine yenik düşerek farkında olmadan hatalar yapması mümkündür. Bu nedenle ilk kez anne olacaklara verilen uzman tavsiyelerini siz de aşağıda yer alan yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Saç Kesmek

Bebeklerin ilk senelerinde saçlarının sık sık kesilmesi ve böylece daha gür olacağı yönündeki görüşler tamamen şehir efsanesi olup, çocuklarda saç kökleri nasılsa bu kökler güçlenene kadar saçların aynı şekilde çıkacağı bilinmelidir. Ayrıca vücudun ısısının büyük ölçüde kafa kısmından kaybedildiği unutulmamalı ve özellikle soğuk havalarda sık sık bebek saçını kestirmekten kaçınılmalıdır.

Eş ya da Birey Olmak

Yeni anne olanlara tavsiyeler yalnızca bebekler hakkında değildir. Birçok anne, yeni tattığı bu duygunun heyecanıyla bebeklerinin üstüne fazla düşerek birey ya da eş olduğunu unutur ve sadece anne rolüne odaklanır. Oysa bir çift olarak devam eden çocuktan bağımsız hayatı ertelemek, bu defa aile içi sorunlara zemin hazırlayacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu