1. HABERLER

  2. HABER

  3. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Nagehan Alçı'ya Sert Tepki: Hadsiz İsnat
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Nagehan Alçı'ya Sert Tepki: Hadsiz İsnat

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Nagehan Alçı'ya Sert Tepki: Hadsiz İsnat

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 23 Haziran seçimlerinin ardından Ekrem İmamoğlu ile ilgili sözlerinin Nagehan Alçı tarafından "sandığı küçümseme" olarak nitelendirilmesi üzerine Habertürk kanalına bağlanarak sert tepki gösterdi. İstanbul'un kararına saygı duyduğunu belirten Süleyman Soylu, böyle sözlerin hadsiz isnat olduğunu dile getirdi.

A+A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk ekranlarında yorumcu olarak bulunan Nagehan Alçı'nın kendisine yönelik eleştirilerine sert tepki gösterdi. Ordu Valisi’ne yönelik sözlerin şiddet içerdiğini ve bir siyasetçi olarak eleştiri hakkını kullandığını belirten Süleyman Soylu, Nagehan Alçı'nın kendisi hakkında söylediği sözlerin hadsiz bir İsnat olduğunu dile getirdi. Habertürk kanalında yayınlanan tartışma programına telefonla bağlanan Süleyman Soylu, kendisi hakkında yapılan eleştirilere yanıt verdi. Kesinlikle sandığı küçümsemediğini belirten Soylu, hayatı boyunca sandık için mücadele ettiğini dile getirerek, aynı zamanda sandık sayesinde buraya gelmiş bir kişi olduğunu İmamoğlu'na söylediği sözlerin tamamen siyasal eleştiri anlamına geldiğini belirtti.

Ekrem İmamoğlu’na Yönelik Sözlerini Açıkladı

Habertürk ekranlarında Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu tartışma programına telefonla bağlanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 23 Haziran seçimlerinin ardından Ekrem İmamoğlu hakkında söylediği sözlere açıklık getirdi. Süleyman Soylu 31 Mart seçimleri sonrasında kıyameti koparanların ve AK Parti'yi antidemokratiklikle ve suçlayanların, 23 Haziran seçimlerinin ardından Sevinç çığlıkları attığını belirterek, bu sözlerinin sandığı küçümsemek olmadığını dile getirdi. Ekrem İmamoğlu’nun bir Valiye söylenmemesi gerektiği bir sözü ortaya koyduğunu belirten Soylu, bundan sonrasının kadına ve doktora şiddet olduğunu ifade ettiğini anlattı. Kendisi hakkında yorum yapan Nagehan Alçı’ya sert sözlerle yüklenen Soylu, İmamoğlu ile ilgili yapılan değerlendirmelerin Nagehan Alçı'nın sınırları dışında ise kendisinin de buna uyacağını belirterek İstanbul'un verdiği karara saygı duyduğunu ifade etti.

Eleştiri Hakkımı Kullandım

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu sözleri üzerine Nagehan Alçı, Ekrem İmamoğlu’nun Süleyman Soylu tarafından tebrik edilmesinin çok değerli olduğunu belirterek kendisinin eleştiri hakkını kullandığını söyledi. Nagehan Alçı'nın bu ifadelerinde yanıt veren Soylu, böyle bir konuşma sırasında bu düşüncesini eleştirilebileceğini, ancak sandığı küçümseme sözünü asla kabul etmediğini belirterek, ömrünün sandık için mücadele vermekle geçtiğini ve aynı zamanda kendisinin de sandık ve seçilmiş biri olduğunu dile getirerek, kullanılan bu ifadenin hadsiz bir isnat olduğunu ve kendisinin de kendini muhafaza etme hakkını kullandığını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.