İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan HDP Milletvekilinin İftirasına Yanıt: Yaptıkları Mizansen ve Gerçek Videoda

Şanlıurfa'da polis ekiplerinin terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlediği operasyonda 44 kilo 130 gram patlayıcı ele geçirildi. Operasyonla ilgili bir paylaşım yapan HDP Milletvekili Ayşe Sürücü, mizansen adı altında emniyet güçlerini karalamaya çalıştı. Bunun üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından bir paylaşımı yaparak gerçek görüntüleri ortaya çıkardı.

29.06.2019 - 21:28
30.06.2019 - 0:18
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, HDP milletvekilinin 44 kilo patlayıcı üzerinden polise ülkücü bir iftira attığını aynı zamanda Kuranı Kerimi istismar ettiğini belirterek yaptıkları mizansen ve gerçeklerin kendisinin paylaştığın videoda olduğunu söyledi. HDP Milletvekili Ayşe sürücü Şanlıurfa’da 44 kilo 130 gram patlayıcının ele geçirildiği operasyonla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapmış ve emniyet güçlerini karalamaya çalışmıştı.

Polisi Kur’an-ı Kerime Saygısızlıkla Suçlamıştı

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, yaptığı paylaşımda polisin operasyon sırasında 16 yaşındaki Zilan ve bütün ailesini dama çıkarıp kafalarına silah dayandığını ve Zilan’ın çığlıklarının çevreden duyulduğunu, polisin belediyenin kepçesi ile avlu yıkarak meyve ağaçlarına söktüğünü ve evi darmadağın ettiğini iddia etti. Evi basan polis ekiplerinin Kur’an-ı Kerim’e bile saygısı olmadığını iddia eden milletvekilinin anlattıklarının tamamen kurgudan ibaret olduğu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan paylaşımla gün yüzüne çıktı.

İşte Soylu’nun o paylaşımı:

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim