İçişleri Bakanı Süleyman Soylu mülteci iddiası karşısında küplere bindi: ahlaksız dedikodu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Günboyu gazetesi yazarı Durmuş Ali Özyiğit’in yazdığı bir köşe yazısında kendisi hakkında "Bizi mülteci sorunu bitirdi" dediği iddialarına sert tepki gösterdi ve suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

10.07.2019 - 14:13
10.07.2019 - 18:12
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Günboyu gazetesinde kendisi hakkında yayınlanan köşe yazısında sert tepki gösterdi. Günboyu Gazetesi yazarı Durmuş Ali Özyiğit’in yazdığı köşe yazısında kendisi hakkındaki iddialarının tamamen yalan, dedikodu ve iftira olduğunu belirten Soylu, bu konuda suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

Tamamen yalan, dedikodu ve iftira

Twitter hesabından bir paylaşım yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gün boyu gazetesinde Durmuş Ali Özyiğit in yazdığı köşe yazısının tamamen yalan, dedikodu ve iftiradan ibaret olduğunu dile getirdi. Yazının tamamen insanlık dışı bir ürün olduğunu belirten İçişleri Bakanı Soylu, düzeltilecek hiç bir tarafının olmadığını ifade etti. Ahlaksız yazı dediği ifadelerle ilgili suç duyurusunda bulunacağını belirten Süleyman Soylu çok sert tepki gösterdi.

Bizi mülteci sorunu bitirdi dediği iddiası

Günboyu Gazetesi yazarı Özyiğit daha önce yazdığı bir köşe yazısında tekstil işi ile uğraşan bir yakınını ziyaret ettiğini söylemiş ve içeriye giren bir kişinin anlattıklarına dayanarak Süleyman Soylu hakkında bazı iddiaları gündeme getirmişti. Özyiğit yazısında, içeriye giren kişinin AK Parti yöneticileri ile çektirdiği fotoğraflarını gösterdiğini belirterek, kendisinin de dikkatini çektiğini ve iyice bakınca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olduğunu fark ettiğini söyledi. Daha sonra bu kişinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili birçok şey anlattığını ve konuşmanın sonunda kendisinin gazeteci olduğunu söylediğinde bazılarını yazmamak kaydıyla söylediği şeyleri yazabileceğini söylediğini iddia etti. Ticaretle uğraşan kişinin haber kaynağı olarak sağlam biri olduğunu anladığını belirten Özyiğit, bu kişinin kendisine Süleyman Soylu’ya Suriyeli sorununu adeta ağlayarak dile getirdiğini söylediğini ve Bakan Soylu’nun da bu serzeniş karşısında kendisine “Haklısın bizi bitiren mülteci sorunu oldu.” dediğini yazdı.

 

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim