1. HABERLER

  2. HABER

  3. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu mülteci iddiası karşısında küplere bindi: ahlaksız dedikodu
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu mülteci iddiası karşısında küplere bindi: ahlaksız dedikodu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu mülteci iddiası karşısında küplere bindi: ahlaksız dedikodu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Günboyu gazetesi yazarı Durmuş Ali Özyiğit’in yazdığı bir köşe yazısında kendisi hakkında "Bizi mülteci sorunu bitirdi" dediği iddialarına sert tepki gösterdi ve suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

A+A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Günboyu gazetesinde kendisi hakkında yayınlanan köşe yazısında sert tepki gösterdi. Günboyu Gazetesi yazarı Durmuş Ali Özyiğit’in yazdığı köşe yazısında kendisi hakkındaki iddialarının tamamen yalan, dedikodu ve iftira olduğunu belirten Soylu, bu konuda suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

Tamamen yalan, dedikodu ve iftira

Twitter hesabından bir paylaşım yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gün boyu gazetesinde Durmuş Ali Özyiğit in yazdığı köşe yazısının tamamen yalan, dedikodu ve iftiradan ibaret olduğunu dile getirdi. Yazının tamamen insanlık dışı bir ürün olduğunu belirten İçişleri Bakanı Soylu, düzeltilecek hiç bir tarafının olmadığını ifade etti. Ahlaksız yazı dediği ifadelerle ilgili suç duyurusunda bulunacağını belirten Süleyman Soylu çok sert tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu mülteci iddiası karşısında küplere bindi: ahlaksız dedikodu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu mülteci iddiası karşısında küplere bindi: ahlaksız dedikodu

Bizi mülteci sorunu bitirdi dediği iddiası

Günboyu Gazetesi yazarı Özyiğit daha önce yazdığı bir köşe yazısında tekstil işi ile uğraşan bir yakınını ziyaret ettiğini söylemiş ve içeriye giren bir kişinin anlattıklarına dayanarak Süleyman Soylu hakkında bazı iddiaları gündeme getirmişti. Özyiğit yazısında, içeriye giren kişinin AK Parti yöneticileri ile çektirdiği fotoğraflarını gösterdiğini belirterek, kendisinin de dikkatini çektiğini ve iyice bakınca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olduğunu fark ettiğini söyledi. Daha sonra bu kişinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili birçok şey anlattığını ve konuşmanın sonunda kendisinin gazeteci olduğunu söylediğinde bazılarını yazmamak kaydıyla söylediği şeyleri yazabileceğini söylediğini iddia etti. Ticaretle uğraşan kişinin haber kaynağı olarak sağlam biri olduğunu anladığını belirten Özyiğit, bu kişinin kendisine Süleyman Soylu'ya Suriyeli sorununu adeta ağlayarak dile getirdiğini söylediğini ve Bakan Soylu'nun da bu serzeniş karşısında kendisine "Haklısın bizi bitiren mülteci sorunu oldu." dediğini yazdı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.