İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bu İki Teker Heyecanını Yaşamak İstiyorsanız Kaskı Takmak Zorundasınız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Antalya'da düzenlenen “Hayata Kastım Yok, Kaskım Var” projesinin tanıtım toplantısına katıldı. Süleyman Soylu burada yaptığı açıklamada motosiklet kullanmanın ruh sağlığına faydalı olduğunu dile getirdi.

06.07.2019 - 14:28
06.07.2019 - 14:28
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Antalya’da düzenlenen “Hayata Kastım Yok, Kaskım Var” projesinin tanıtım toplantısında yaptığı açıklamalarda motosiklet kullanmanın güzel bir şey olduğunu ve çevreye de faydalı olduğunu dile getirdi. Motosiklet kullanmanın ekonomi açısından da faydalı olduğunu belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, aynı zamanda ruh sağlığı için de iyi olduğunu ifade etti. İki tekerlekli heyecanı yaşamak isteyenlerin kaskını takmak zorunda olduğunu belirten Soylu, motosiklet sürücülerinin kask olmadan trafiğe çıkmasını önlemek için düzenlenen bu projenin bu konuda atılmış önemli adımlardan biri olduğunu dile getirdi.

Olumlu Sonuçlar Aldık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu toplantının açılışında yaptığı konuşmada 2018 yılında Dünya Sağlık Örgütü tarafından hazırlanan yol güvenliği küresel durum raporuna göre trafik kazalarından kaynaklanan küresel can kaybının 2000 – 2016 yılları arasında yüzde 17 arttığını ve yıllık 1 milyon 350 bine ulaştığını ifade etti. Türkiye’de 15 Temmuzdan sonra iç güvenlik meselelerini bir bütün olarak ele aldıklarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda doğrudan talimatı ile trafik güvenliği konusunda yeniden ciddi ve stratejik bir yaklaşımla değerlendirildiğini ifade eden Süleyman Soylu, son günlerde ülkenin yoğun gündemi nedeniyle dikkat çekmemiş olsa bile yapılan çalışmalardan dolayı rakamlara yansıyan çok olumlu sonuçlar alındığını dile getirdi.

Motorcu Kıyafetleri Giydi

Törende yapılan konuşmaların ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve aralarında Antalya Valisi Karaoğlu ile Başkan Böcek’in de bulunduğu protokol, deri ceket giyerek ellerine aldıkları ay yıldızlı kasklarla poz verdi. İçişleri bakanı Süleyman Soylu’yu ilk defa motosiklet kıyafetleri ile görenler ise şaşırdı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim