İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2019 yılında sınır dışı edilen kaçak göçmen sayısını açıkladı

İçişleri bakanı Süleyman Soylu, son günlerde çok sık tartışma konusu haline gelen Suriyeliler konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

23.07.2019 - 14:47
24.07.2019 - 11:07
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulusal Asayiş Analiz Nitelik Geliştirme (KAAN) ve Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyon (ÖGNET) projelerinin açılış programında önemli açıklamalar yaptı. Bakan Soylu, geçtiğimiz yıl 56 bin kaçak göçmenin sınır dışı edildiğini söyledi. Bu yıl ilk 6 ayda ortalama 80 bin göçmenin sınır dışı edildiğini belirten Soylu, geçen yıla oranla sınır dışı işlemlerinde yüzde 40 – 50 civarında artış olduğunu söyledi.

Türkiye bir göç dalgasıyla karşı karşıya

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda önemli açıklamalar yaptı. Türkiye’nin bir göç dalgası ile karşı karşıya olduğunu belirten Soylu, sadece 2016 yılında Türkiye sınırına gelip de geçmek isteyen kaçak göçmenlerin sayısının 729 bin 370 olduğunu söyledi. Bu rakamın 2018 yılında 547 bin 857 olduğunu belirten Bakan Soylu, 2019 yılında ise 167 bin 874 kişinin şu ana kadar Türkiye sınırından geçmek istediğini dile getirdi.

Sınır dışı işlemleri yüzde 40 – 50 arttı

Süleyman Soylu açıklamasının devamında polis ve jandarmanın, Türk Silahlı kuvvetlerinin ve sahil güvenliğin sadece güvenlik adımları atmakla kalmadığını belirterek, ”Aynı zamanda Afrika’dan Afganistan-Pakistan hattına kadar, Kafkasya hattına kadar, neredeyse sınırlarımızın üzerinden bir hedef ülke olarak Türkiye, transit ülke olarak Türkiye’nin üzerinden dünyaya geçmek veya Türkiye’de gelip biraz para kazanıp, kendi memleketine biriktirdiği para ile dönmek için. Bunun organizatörleri var. Şu ana kadar, 2017, 2018, 2019’da yakaladığımız organizatör sayısı 16 bin” ifadelerini kullandı. 2019 yılının ilk 6 ayında Türkiye’nin ortalama 80 bin göçmeni sınır dışı ettiğini belirten Soylu, geçen yıla oranla sınır dışı işlemlerinde yüzde 40 – 50 artış olduğunu dile getirdi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim