1. HABERLER

  2. HABER

  3. İBB'de Sıkı Yönetim Başladı: Ödemeler Durduruldu İzinde Olan Personel Geri Çağrıldı
İBB'de Sıkı Yönetim Başladı: Ödemeler Durduruldu İzinde Olan Personel Geri Çağrıldı

İBB'de Sıkı Yönetim Başladı: Ödemeler Durduruldu İzinde Olan Personel Geri Çağrıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde yeni dönem hareketliliği yaşanıyor. Bütün birimlere bir genelge gönderildiği ve müdür ve üstü pozisyonlarda görev yapan herkesin izinlerin iptal edildiği öğrenildi. Aynı şekilde gönderilen genelge ile ihaleler, ödemeler, alım satım, personel alımı ve kiralamalar da durduruldu.

A+A-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane’de bulunan merkez binasından bütün birimlere bir genelge gönderildiği, sadece günlük ve rutin işlerin aksamayacağı şekilde devam etmesi ve bu kapsamın dışında kalan doğrudan temin, ihale, araç kiralama, personel alımı, gayrimenkul kiralama, alım satım ve benzeri bütün işlerin ikinci bir talimata kadar durdurulmasının istendiği öğrenildi. Aynı zamanda bu genelgeyle acil olan konularında genel sekreterlik makamına iletilmesi talimatı verildiği bildirildi.

Ödemeler Durduruldu

İstanbul büyükşehir belediye başkanlığından gönderilen başka bir genelge ile personel ödemeleri ve ödenmemesi durumunda gecikme cezası, faiz gibi ek yük getirecek borçlar hariç olmak üzere bütün ödemelerin geçici süreyle durdurulmasının istendiği öğrenildi. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinin harcama birimlerine bütçe ile tahsis edilen ödeneklerin kullanımına da kısıtlama getirildiği belirtilirken ödeme yapılmadan önce genel sekreterlikten onay alınması istendi.

Müdür ve Üzeri Kadroların izinleri İptal

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden gönderilen başka bir genelgede belediyede müdür ve üzeri kadrolarda görev yapan yöneticilerin mazeret ve hastalık izni hariç olmak üzere bütün izinlerinin durdurulduğu ifade edilerek, izinde bulunanların acil olarak göreve başlamaları talimatı verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.