İBB’de Genel Sekreter ve Yardımcıları İmamoğlu’nun Göreve Başlamasıyla Birlikte Peş Peşe İstifa Etti

İstanbul'da 23 Haziran'da yapılan seçimlerde İBB başkanlığına seçilen Ekrem İmamoğlu’nun bugün ilk mesaisine başlamasının ardından adeta İstanbul Büyükşehir Belediyesinde istifa depremi yaşandı. İBB genel sekreteri ve bütün yardımcıları bugün istifalarını verdi.

28.06.2019 - 16:02
28.06.2019 - 16:57
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu bugün ilk mesaisine başladı. Ekrem İmamoğlu’nun mesaiye başlaması ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ve 7 yardımcısı istifa ettiklerini duyurdu. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi hukuk müşaviri de istifa ederken, 31 Mart sonrası Baraçlı ve İmamoğlu arasında makam araçları polemiği yaşanmıştı.

Twitter Hesabından Duyurdu

Resmi Twitter hesabından bir paylaşımı yapan İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, 23 Haziran’da yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçiminin demokratik bir ortamda gerçekleştiğini ve Ekrem İmamoğlu’nun başkan olarak seçildiğini ifade etti. İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nu tebrik eden Hayri Baraçlı, demokrasiye, kendilerine ve İstanbul’a olan saygıları nedeniyle yeni yönetimin kendi ekibi ile çalışmasının önünü açmak amacıyla büyük özveriyle yürüttükleri görevlerinden kendi istekleri ile istifa ettiklerini duyurdu. Açıklamasında bu kararlarını Başkanlığı ilettiklerini belirten Baraçlı, İstanbullularla paylaşmayı da bir görev olarak bildiklerini ifade ederek, kendilerinden sonra İstanbul’a hizmet için görev alacak herkese başarılar diledi. Baraçlı açıklamasının sonunda İstanbul’a hizmet tecrübelerini yeni yönetim ve ekibi ile paylaşmaya her zaman hazır olduklarını ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim