İBB Genel Sekreterliğine Atanan Erkut, Dün Akşam Atatürk Havalimanı’nda Erdoğan’ı Karşıladı

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından istifa eden genel sekreter yerine TÜPRAŞ eski genel müdürü Yavuz Erkut atandı. Atama bugün resmileşirken, Ekrem İmamoğlu daha önce Erkut’un ismini açıklamıştı.

05.07.2019 - 12:20
05.07.2019 - 13:26
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 28 Haziran Cuma günü Yavuz Erkut’u başkan danışmanı olarak atamıştı. İBB genel sekreterliğine vekâleten Mehmet Çakılcıoğlu getirilmişti. Erkut, hakkında yapılan güvenlik soruşturmasının tamamlanmasının ardından bugün resmi olarak İBB genel sekreterliğine atandı.

Erdoğan’ı Havalimanında Karşıladı

İBB genel sekreteri olarak dün akşam İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile birlikte Atatürk Havalimanı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılayan Yavuz Erkut, böylelikle resmi olarak göreve başlamış oldu. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olan Yavuz Erkut, Yüksek lisansını ise Wales Üniversitesi makine mühendisliği bölümünde yapmıştı. Tüpraş’ta 1979 yılında ilk kez çalışma hayatına başlayan Erkut, 2005-2015 yılları arasında TÜPRAŞ CEO’luğu yaptı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim