İBB eski Genel Sekreter Yardımcısı’ndan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İddialarına Yanıt Geldi

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından görevinden istifa eden İBB genel sekreter yardımcısı Mevlüt Bulut, son dönemlerde İBB başkanı Ekrem İmamoğlu’nun istifa eden genel sekreter ve yardımcılarına ilişkin gündeme getirdiği iddialara yazılı açıklama ile cevap verdi.

13.07.2019 - 12:22
13.07.2019 - 12:22
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun son günlerde istifa eden genel sekreter ve yardımcılarını ilişkin gündeme getirdiği iddialara, eski İBB genel sekreter yardımcısı Mevlüt Bulut’tan yazılı açıklama ile yanıt geldi. Ekrem İmamoğlu istifa eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski genel sekreteri ve yardımcılarının önemli iştiraklerde yönetim kurulu başkanı ve üyeleri olarak göreve devam ettiğini ve hakları olmayan maaşları aldıklarını iddia etmişti.

Kendi isteğimizle istifa ettik

Eski İBB genel sekreter yardımcısı Mevlüt Bulut yazılı bir açıklama yaparak son dönemlerde Ekrem İmamoğlu’nun gündeme getirdiği iddialar hakkında kamuoyunu doğru bilgilendirmek açısından zaruri açıklama ihtiyacı duyduğunu belirtti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun istifa eden genel sekreter ve yardımcılarının İBB’nin önemli iştiraklerinde çalışmaya devam ettiği iddiaları hakkında açıklama yapan Bulut, inandıkları misyon ve hizmet anlayışı gereği yeni yönetime hiçbir bahane ileri sürmeden çalışabilmesi için ekip olarak kendi istekleri ile istifa ettiklerini vurguladı.

Gerçek değil

İstifa ettikten sonra ayrıca emekliliğin istediğini ve emekli olduğunu belirten Bulut, İBB iştiraklerinin yönetim kurulunun süresi maddesi hükmü gereğince, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın kendiliğinden sona erdiğini dile getirdi. Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı ‘Bence hakları olmayan maaşları alıyorlar’ ifadesinin kesinlikle gerçeği yansıtmadığını belirten Bulut, kamuoyunu doğru bilgilendirmek gerektiğini savundu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim