İBB Başkanlığı Seçimlerinde Propaganda Dönemi Sona Erdi, Seçim Yasakları 18.00 İtibariyle Başladı

Yüksek Seçim Kurulu tarafından verilen kararın ardından yarın yenilecek inecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin propaganda dönemi bugün sona erdi. Seçim yasakları saat 18.00 itibariyle başladı. İstanbul’da yenilenen Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin İstanbul il seçim kurulu tarafından hazırlanan seçim takvimine göre seçimlere yönelik propaganda serbestliği bugün saat 18.00 itibariyle sona erdi. Yasaklar […]

22.06.2019 - 18:50
22.06.2019 - 18:50
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Yüksek Seçim Kurulu tarafından verilen kararın ardından yarın yenilecek inecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin propaganda dönemi bugün sona erdi. Seçim yasakları saat 18.00 itibariyle başladı.

İstanbul’da yenilenen Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin İstanbul il seçim kurulu tarafından hazırlanan seçim takvimine göre seçimlere yönelik propaganda serbestliği bugün saat 18.00 itibariyle sona erdi.

Yasaklar Başladı

Seçim yasakları yarın 21.00’e kadar devam edecek. Bu süre içerisinde radyolarda ve her türlü yayın organında sadece Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçimle ilgili verilecek haber ve tebliğler yayınlanacak. Bütün yayınlar seçim günü saat 21.00’den itibaren serbest olacak. Ancak Yüksek Seçim Kurulu uygun görmesi durumunda yayın yasağına daha erken bir saatte de kaldırabilir. Bugüne kadınlar yapılan seçimlerde yayın yasağı genellikle daha erken saatlerde kaldırıldı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim