Haber

İBB Başkanı İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çakar Desteği

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çakarlı araçlar konusunda aldığı kararı olumlu değerlendirildiğini belirten Ekrem İmamoğlu, Türkiye’nin normalleşmesinin ve uygar tavırlara, davranışlara erişmesini önemli olduğunu dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuda bir adım atmasının son derece doğru olduğunu belirten İmamoğlu, devletin her aşamasının ve kademesinin fark edilir düzeyde değişmesi gerektiğini, hiç kimsenin ‘mış’ gibi yapmaması gerektiğini ifade ederek bu manada kendilerinin hazırlığının olduğunu söyledi.

Makam Araçlarını Tespit Ediyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesindeki makam araçlarını tespit etmek üzere çalışma başlattıklarını belirten Ekrem İmamoğlu, hepsini bir araya toplayarak, sistemli bir şekilde kullanılması noktasında vatandaşları rahatsız etmeyecek bir düzen oluşturacaklarını ifade etti. Makam araçlarında ki fazlalıklarla ilgili de çalışmalarının olduğunu belirten İmamoğlu, normalleşmenin bir parçası olarak bu ve bunun gibi düzenlemelerin devam etmesi gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimat Vermişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların çakarlı araçlar nedeniyle şikayetlerini dikkate alarak herkesin çakarlı araç kullanmaması için AK Parti kurmaylarına talimat vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile artık belediye başkanları ve AK Parti kurmayları da dahil olmak üzere birçok kişi çakarlı araç kullanamayacak. Diğer yandan resmi geçişler nedeniyle trafiğinde artık kesilmeyeceği belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu