1. HABERLER

  2. HABER

  3. İBB Başkanı Ekrem İmamoğu: Cumhurbaşkanı ile Uzlaşacağım
İBB Başkanı Ekrem İmamoğu: Cumhurbaşkanı ile Uzlaşacağım

İBB Başkanı Ekrem İmamoğu: Cumhurbaşkanı ile Uzlaşacağım

İstanbul'da çalışmalarına başlayan İBB başkanı Ekrem İmamoğlu, israfı engelleme konusunda yoğun çalışmalar yapacaklarını dile getirdi.

A+A-

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, göreve başladığı ilk gün yabancı gazetecilerle bir araya geldi. İstanbul'da mülteciler konusunda çalışmalara hemen başlayacaklarını söyleyen Ekrem İmamoğlu, aynı zamanda israfının önüne geçmek için alınacak önlemleri de anlattı. Bundan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesinde sorgusuz sualsiz harcamalar yapılamayacağını, lüksten ve şatafattan uzak şekilde çalışmalar yürüteceklerini belirterek, israfın ispatını kamuoyuyla paylaşmayı her zaman kendilerine görev edileceklerini ifade etti. Yabancı basına konuşan Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da ilk olarak trafik, kent yoksulluğu doğal afetlerde mültecilere ele alacaklarını dile getirdi.

Mülteciler Konusunda Yapılacak Çalışmalar

Şu anda İstanbul'da bulunan Suriyeli mülteciler konusunda aktif çalışma yürüteceklerini söyleyen Ekrem İmamoğlu, sadece İstanbul Belediyesi'nde değil bu konuda ulusal bir politika oluşturulması gerektiğini dile getirdi. Seçim kampanyasında da daha önce sık sık dile getirdiği gibi mültecilerin ülkelerine geri dönmesinin doğru olacağını belirten Ekrem İmamoğlu, bu konuda işbirliği yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı ile Anlaşacağım

İstanbul için güzel işler yapmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile uzlaşacağını söyleyen İmamoğlu, şu ana kadar biriken İstanbul büyükşehir Belediyesi'nin borçlarını yapılandırıp kaynak arayışına gireceklerini belirterek, belediyenin liyakat esas alınarak bundan sonraki süreçte yönetileceğini anlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ordu'da yaşanan krizle ilgili daha önce yaptığı “yargının vereceği karar önünü kesebilir” açıklamasına da değinen Ekrem İmamoğlu, yargının vereceği kararı cumhurbaşkanının ortaya koyamayacağını, ancak Türkiye'de siyasetin yargıya müdahale ettiğini gördüklerini belirterek böyle bir şeyin olmamasını istediğini ve sakin yol almak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.