İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Yaptıklarını Afişe Edeceğim Millete Anlatacağım

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, Genel sekreter ve yardımcıları ile ilgili gazetecilerden gelen bir soruya, suç duyurusunda bulunup tarihe not düşeceğini söyleyerek yanıt verdi.

15.07.2019 - 16:29
16.07.2019 - 11:56
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu 15 Temmuz anma törenlerinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. İstifa eden genel sekreter yardımcılarının dün yaptığı açıklamalarla ilgili bir soru yöneltilmesi üzerine Ekrem İmamoğlu, mazbatayı almasının üzerinden neredeyse 1 ay süre geçtiğini ve genel sekreter ve yardımcılarının açıklama yapmak için kendi açıklamasını beklediğini dile getirdi. Kendisinin Belediye Başkanı olduğunu ve 5 milyona yakın oy aldığını belirten Ekrem İmamoğlu, Cuma günü kendisi açıklama yaptıktan sonra o akşam genel sekreter ve yardımcılarının istifa ettiğini ve milletin aklı ile oynadıklarını iddia etti. Bu işin bir de ahlaki tarafı olduğunu belirten Ekrem İmamoğlu, kendilerinin insanlara tebligat gönderdiğini ve bir an önce genel kurulların yapılmasını kendi ekipleri ile yola devam etmek istediklerini söylediklerini ifade etti.

Bu millet bize hesap soracak

İmamoğlu açıklamasının devamında İstanbul’un bütçesinin üçte ikisinin iştiraklerde olduğunu belirterek, bu milletin kendilerine hesap soracağını dile getirdi. Ekrem İmamoğlu şu anda iştiraklerden sağlıklı bilgi alamadıklarını iddia ederek, kimin istifa edip etmediğini sağlıklı olarak bilmediklerini söyledi. İstifa etmeyenlerin iyi niyetli olmadığını belirten Ekrem İmamoğlu, şirketlerin kuruluş yönetmeliğinin verdiği 45 günlük sürekli kullanmaya çalıştıklarını ve neredeyse ağustos ayının sonlarına doğru genel kurul tarihi verildiğini ifade etti. Ekrem İmamoğlu yapılan bu davranışın bir şeyler kaçırmaya çalışmak olduğunu belirterek, 1 hafta sonra ya da 10 gün sonraya gün alınmasını istediğini dile getirdi.

Siyasi iradeden talimat mı alıyorsunuz

Toplantı sırasında gazetecilerden biri Ekrem İmamoğlu’na istifa edenlerin ilişkilerinin kesilmesi için Büyükşehir Belediyesi’nden yazı gönderilmesi gerektiğini hatırlatılması üzerine ise İmamoğlu, bunların teknik işleri olduğunu kendisinin ise niyetten bahsettiğini dile getirdi. İştiraklerdeki görevlerinden cuma akşamı genel sekreter yardımcılarının istifa ettiğini belirten Ekrem İmamoğlu, bu durumdan kendisinin cumartesi günü haberdar olduğunu ancak bunun kendisi için bir şey ifade etmediğini dile getirdi. Ekrem İmamoğlu, iştiraklerde görevlerine devam edenlere zabıta marifetiyle çağrı yaptığını ve 12 kişinin geldiğini diğerlerinin gelmediğini belirterek, gelenlere sorduğu sorunun ise kendi iradeleri ile mi yoksa siyasi irade ile mi orada durdukları önünde olduğunu söyledi. Ekrem İmamoğlu bu sorusuna yanıt alamadığını belirterek Allah’ına kadar her ikisine de cevap verilmiş gibi algılayacağını bu kadar açık net olduğunu dile getirdi.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim