İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Selahattin Demirtaş Neden Tutuklu Anlamıyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün HDP İstanbul il merkezine bir ziyarette bulundu. İmamoğlu görüşmenin ardından yaptığı açıklamada imkanı olması durumunda Selahattin Demirtaş ile görüşmek istediğini söyledi.

03.07.2019 - 15:35
03.07.2019 - 16:24
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu daha önce açıkladığı gibi İstanbul’da bulunan siyasi partilerin il başkanlıklarını ziyaret etmeye devam ediyor. Öğleden sonra HDP İstanbul il merkezini ziyaret eden Ekrem İmamoğlu ardından da basın mensuplarına açıklama yaptı. 23 Haziran öncesinde Selahattin Demirtaş’ın söylemleri ve desteğinden dolayı teşekkür ettiğini belirten Ekrem İmamoğlu, bu tutum ve davranışın kendisi için değerli olduğunu dile getirdi. Herkes gibi kendisinin de Selahattin Demirtaş’ın neden tutuklu olduğunu alınamadığını belirten İmamoğlu, hukuk açısından mağdur olan herkesin yanında olduğunu ve Selahattin Demirtaş için bu sürecin de bir an önce bitirilmesi gerektiğini söyledi. Ekrem İmamoğlu açıklamasının devamında suçu belli olmadan insanların cezaevinde yattığını belirterek, daha önce yıllarca hapis yatan insanların hayatını kaybettiğinin görüldüğünü ifade etti.

Ziyaret Etmek İsterim

Ekrem İmamoğlu Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etmek istediğini belirterek, bu kadar hukuka aykırı düzenin insanların hayatını etkilenmesinin kabul edilebilir bir şey olmadığını ifade etti. Bazı ziyaretlerle ilgili kurallar olduğunu belirten İmamoğlu, CHP Milletvekili Eren Erdem’in de hapiste olduğunu belirterek onun da neden tutuklu olduğunu ve suçunun ne olduğunu bilmediğini dile getirdi. Bu insanların tutuksuz yargılanması gerektiğini söyleyen İmamoğlu bir an önce adaletin yerini bulması dilediğini ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim