İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Kurallarını Açıkladı: Çöp Atılmayacak Korna Çalınmayacak

Yenilenen İstanbul seçimlerinde bir kez daha İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Saraçhane’de bulunan belediye binasında görevi devraldı. Devir teslim töreninin ardından kendisini bekleyen kalabalığa konuşma yapan Ekrem İmamoğlu, İstanbul'daki yeni kuralları açıkladı.

27.06.2019 - 22:09
28.06.2019 - 11:04
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ekrem İmamoğlu, bugün İstanbul Saraçhane’de bulunan Büyükşehir Belediyesinde görevini devraldı. Devir teslim töreninin ardından kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa seslenen İmamoğlu, İstanbul’da bugünden itibaren trafikte korna çalınmayacağını ve yolda giderken arabanın camından dışarıya çöp atılmayacağını söyledi. Seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara seslenen Ekrem İmamoğlu, yaptığı konuşma ile İstanbul’da yeni dönemin sinyallerini de vermiş oldu.

İstanbullular Millet İradesini İmamoğlu’na Teslim Etti

Mazbatasını teslim aldıktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne gelen ve burada İstanbul Valisi’nden görevi teslim alan Ekrem İmamoğlu, Devir teslim töreninin ardından yaptığı konuşmada bütün İstanbulluları çok sevdiğini dile getirdi. Bu milletin ferdi olmaktan ve bu bayrağın altında bulunmaktan büyük gurur duyduğunu söyleyen Ekrem İmamoğlu, kendisinin Belediye Başkanı seçildiği günün demokrasinin ve İstanbul’un bayramı olduğunu ifade etti. 31 Mart gecesinde saati durdurmak isteyenlerin olduğunu belirten Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran’da milletin bu saati yeniden çalıştırdığını ve zamanın akışını kimsenin engelleyeceğini söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamasının devamında milletin iradesini kimsenin yok sayamayacağını belirterek, İstanbulluların 806 bin defa Millet iradesini kendisine teslim ettiğini ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim