İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu istifa eden genel sekretere seslendi: iştiraklerde ne işiniz var

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz günlerde istifa eden yöneticiler hakkında konuştu. Bu yöneticilerin belediyeden istifa ettiğini ancak iştiraklerde görevlerine devam ettiklerini belirten İmamoğlu, kendisinin yönetimi tam olarak ele alması için buralardan da istifa etmeleri gerektiğini ifade etti.

10.07.2019 - 18:10
11.07.2019 - 11:32
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, hayatını kaybeden İBB Eski Genel Sekreteri Tuğrul Erkin’in cenaze namazına katılmak için Süleymaniye Camii’ne yürüyerek gitti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’de bulunan yerleşkesinden çıkan Ekrem İmamoğlu yolda vatandaşlarla ve esnaflarla görüşerek sorunlarını dinledi. Yolunun üzerinde bulunan Reşat Nuri Güntekin Sahnesi’ne de uğrayan İmamoğlu, burada yapılan çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı. Son olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait Şehzade Tıp Merkezine uğrayan ve burada bulunan doktor ve sağlık çalışanları ile bir süre görüşen İmamoğlu çıkışta gazetecilerin sorularına yanıt verdi.

İstanbul Valisi ile Görüşme

Gazetecilerin İstanbul Valisi’nin programının neden iptal olduğunun sorması üzerine Ekrem İmamoğlu, vali beyin oldukça yoğun olduğunu ve araya başka bir ziyaret programının girdiğini, bu nedenle de görüşmenin başka bir tarihe ertelenmek zorunda kaldığını söyleyerek yanıt verdi.

Bir an önce istifa etsinler

Ekrem İmamoğlu dün İBB mali durumu hakkında açıklamalar yapmıştı. Gazeteciler kötü görünen mali tablonun ne kadar zamanda düzelebileceğini de Ekrem İmamoğlu’na sordu. Bu konuda orta ve uzun vadeli planları olacağını belirten İmamoğlu, yaptıkları bütün planları ve tasarrufları vatandaşlarla paylaşacaklarını söyledi. İlk olarak israfı engelleyen ve tasarrufu önceleyen aynı zamanda gelirleri arttıran bir ekonomik düzen kurmak istediğini belirten İmamoğlu, Sadece İBB’nin kurumsal bütçesinin değil aynı zamanda iştiraklerinde bütçesinin olduğunu dile getirdi. Henüz iştiraklerin bütçesine hakim olmadıklarını belirten İmamoğlu, hızlı bir şekilde genel kurul yapılmasını ve kendi ekip arkadaşlarını iştiraklere yerleştirmeyi planladığını dile getirdi. Kendisi Belediye Başkanı seçildikten sonra istifa eden genel sekreter ve yardımcılarının iştiraklerde hala görev yapmaya devam ettiğini belirten İmamoğlu, oralardan da istifa etmeleri gerektiğini söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim