İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İBB tarihinde ilk kez kadın genel sekreter yardımcısı atadı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde kuruluşundan bu yana ilk kez bir kadın İBB genel sekreter yardımcısı olarak atandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi genel sekreter yardımcılığı görevine getirilen Meltem Şişli kimdir?

17.07.2019 - 15:31
17.07.2019 - 16:27
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İstanbul Belediyesi 1984 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi unvanını almıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde ilk defa İBB başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından, İBB genel sekreter yardımcılığına bir kadın atandı. Yeşim Meltem Şişli’nin İBB genel sekreter yardımcılığına atanması ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi unvanını kazandığı 1984 yılından bu yana en üst düzey kadın yönetici bugün göreve geldi. Şişli, böylece İBB’nin ilk kadın genel sekreter yardımcısı unvanını aldı.

Yeşim Meltem Şişli kimdir?

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından İBB genel sekreter yardımcılığına atanan Yeşim Meltem Şişli, İBB Kurumsal Gelişim ve Yönetim Sistemleri, İnsan Kaynakları ve Eğitim, Bilgi İşlem, Yazı İşleri ve Kararlar ile Satın Alma Daire Başkanlıklarından sorumlu olacak. 33 yıldan bu yana aralıksız olarak profesyonel yaşamını sürdüren İBB genel sekreter yardımcısı Yeşim Meltem Şişli, 27 yıl boyunca enerji sektöründe çalıştı. 2007 yılında Türkiye Elektrik iletim A.Ş’den emekli olan Şişli, Türkiye’nin önde gelen elektrik üretim ve dağıtım şirketlerinde üst düzey yönetici olarak görev yaptı. Yeşim Meltem Şişli, Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F Ekonomi Mezunudur. Gerek kamu gerekse özel sektörde birden fazla şirket ve elektrik piyasası kuruluş çalışmalarında etkin olarak var olan Şişli, adil, şeffaf ve hesap verebilirlik ilkelerini çalışma prensiplerinin temeline koyarak çalıştı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim