İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Ak Parti’nin Kendisine Görüşme İçin Randevu Vermediğini Açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu siyasi partileri ziyaret etmeye başladı. Ekrem İmamoğlu bugün ilk olarak CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu ziyaret etti. Ekrem İmamoğlu AK Parti'den kendilerine görüşme için randevu verilmediğini MHP'den ise henüz dönüş almadıklarını açıkladı.

02.07.2019 - 13:13
02.07.2019 - 14:06
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şu anda yurt dışında olduğunu belirterek bu ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanından randevu talebinde bulunacağını ve ondan sonra kendisi de uygun olursa İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne davet edeceğini dile getirdi.

Partilerin İl Başkanlıklarını Ziyaret Etti

Ekrem İmamoğlu bugün Şişhane’de bulunan CHP İl Başkanlığı binasına giderek CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi. Ziyareti sırasında basın mensuplarının karşısına geçen ve açıklama yapan İmamoğlu, siyasetin normalleşmesi için partilerin il başkanlıklarını ziyaret etmeye devam edeceğini söyledi. Gazeteciler Ekrem İmamoğlu’na AK Parti ve MHP’den randevu alıp almadığını sordu. MHP’den bu konuda henüz bir dönüş alamadıklarını belirten Ekrem İmamoğlu, AK Parti’nin ise randevu vermediğini, ama girişimlere devam edeceklerini ifade etti.

Yazı ile Talep Ettik

İmamoğlu, AK Parti İl Başkanlığı’ndan bir yazı ile görüşme talebinde bulunduklarını ancak daha sonra da telefonla arayarak görüşmek istediklerini ilettiklerini fakat karşı tarafın randevu vermeyeceğini ifade ettiğini söyledi. Gazeteciler Ekrem İmamoğlu’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı makamında davet edip etmeyeceğini de sordu. Şu anda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makamına davet etmeyi düşünmediğini tam aksine kendisinin onu giderek makamında ziyaret etmek istediğini belirten Ekrem İmamoğlu, doğrusunun bu olduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı olduğunu dile getirdi. Ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da uygun olması durumunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne davet edebileceğini belirten İmamoğlu henüz fiili olarak bir randevu talebinde bulunmadığını ama kısa süre içerisinde bunu yapacağını söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim