Hükümetin memurlar için açıkladığı yüzde 5+4’lük zam masaya gelirse kabul edilmeyecek

Hükümetin kamu işçileri için geçtiğimiz günlerde açıkladığı yüzde 5 + 4 zam teklifi memurlar tarafından az bulundu. Memurlar hükümetin bu zam teklifini kendilerine sunulması halinde kabul etmeyecek.

14.07.2019 - 11:44
14.07.2019 - 11:44
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

1 ağustos tarihinde başlayacak olan 2020-2021 toplu sözleşme görüşmeleri 3 milyon memur ve 2 milyon memur emeklisini yakından ilgilendiriyor. Ancak görüşmeler öncesinde gündeme gelen 5 + 4 zam teklifine memurlar sıcak bakmıyor.

Memurlar hükümetin teklifini kabul etmeyecek

Kamu-Sen ve Memur-Sen’in başkanları hükümetin geçtiğimiz günlerde kamu işçilerine verilmesi için açıkladığı 5+4’lük teklifi kabul etmeyeceklerini duyurdu. Memur sendikaları ve hükümet arasında zam görüşmeleri 1 ağustos 2019 tarihinde başlayacak.

Kabul edilir tarafı yok

Kamuda görev yapan yaklaşık 200 bin kişiyi yakından ilgilendiren 2019-20 dönemine ait ücret zammının belirleneceği Toplu İş Sözleşmeleriyle ilgili ikinci toplantı geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. Toplantı sonrasında açıklama yapan Türk İş Başkanı Ergün Atalay, 3500 ün altında ücret alanlara seyyayen 60 TL ve ilk altı ay yüzde 5, ikinci altı ay ise yüzde dört zam ve enflasyon artışı teklif edildiğini dile getirdi. Bu konuda bakana teşekkür ettiklerini belirten Atalay, bunu kabul edilir ve müzakere edilir bir tarafı olmadığını ve asla kabul etmeyeceklerini söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim