Huawei’nin akıllı saati Watch GT Active kalp atışı ve uyku kalitesini takip ederek sağlık tavsiyeleri veriyor

Çinli teknoloji devi Huawei'nin yeni akıllı saati Watch GT Active kullanıcıların egzersiz faaliyetlerini takip etmesinin yanı sıra sağlık tavsiyeleri de veriyor. Akıllı saatin kalp atışı ve uykusuzluk kalitesini takip ettiği buna göre sağlık tavsiyeleri belirlediği öğrenildi.

10.07.2019 - 22:13
11.07.2019 - 11:28
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Huawei’nin akıllı saatinin en önemli özelliklerinden biri uyku takibi. Saat kolunuzda olduğu sürece boyunca uykunuzun bütün aşamalarını takip ediyor ve uyku sorunu olması halinde size haber veriyor. Huawei TruSleep teknolojisini, Harvard Medical School CDB CenterIle ortaklaşa yürüttüğü bir araştırma projesi sonucunda ortaya çıkardı. Akıllı saat uyku kalitesi bozuk olan kullanıcılara daha iyi bir uyku uyumaları için 200’den fazla öneri sunabiliyor.

Uyku sırasında çıkarmamak gerekiyor

Huawei tarafından akıllı saat hakkında yapılan açıklamada saatin uyku döngüleri hakkında bilgi sahibi olabilmesi için uyku sırasında çıkarılmaması gerektiği belirtildi. Huawei TrueSleep teknolojisi kullanıcının kolunda olduğu süre boyunca derin uyku yüzdesini ve aynı zamanda durumunu kontrol ediyor. Ardından oranları çıkaran saat gece kullanıcının kaç defa uyandığını ve nefes alma kalitesi gibi ekstra durumları da kayıt altına alıyor. Huawei Watch GT Active kullanıcının yorgun ve uykulu şekilde uyanması durumunda bunun nedenlerini ortaya çıkarıyor. Daha uzun zaman diliminde bir analiz gerçekleştirmek istiyorsanız haftalık ve aylık olarak ayarlamalar yapabiliyorsunuz.

Kalp atışını da gerçek zamanlı olarak takip ediyor

Huawei TruSeen teknolojisi konusunda en yeni cihaz olan Huawei Watch GT Active, bu teknoloji sayesinde kullanıcının kalp atış hızını anlık olarak takip ediyor. Diğer akıllı saatler kalp atışını sadece egzersiz sırasında takip ederken bu cihaz gerçek zamanlı olarak bütün gün boyunca kalbin aktivitesini takip ediyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim