Huawei yeni çıkacak olan telefonuyla kendi işletim sistemine geçmeyi planlıyor

Son zamanlarda zor günler geçiren ve ABD-Çin teknoloji ve ticaret savaşının ortasında kalan Huawei, Google'ın Android işletim sistemi ile ilgili çeşitli yasaklarına takılınca yeni bir çözüm arayışına gitti. Firma daha önce kendi işletim sistemini geliştirdiğini zaten açıklamıştı fakat henüz kesin bir bilgi veya sonuç ortaya atılmamıştı. Şirkete yakın olan kaynaklardan gelen bazı bilgilere göre Huawei kendi işletim sistemi olacak olan HongMengOS'u bu yıl piyasaya süreceği ilk telefonunda kullanacak.

05.08.2019 - 14:24
05.08.2019 - 17:25
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İlk etapta Çin’de piyasaya sürülmesi beklenen yeni telefonun 2000 Yuan (yaklaşık 288 dolar) fiyat etiketine sahip olacağı planlanıyor. Şirketin, orta seviye olacağı düşünülen telefon ile çok yüksek satışları hedeflemediği, daha çok HongMeng işletim sistemini tanıtmak için üreteceği tahmin ediliyor. Huawei, 9 Ağustos’ta Çin’in Dongguan şehrinde bir geliştirici ekip ile konferans düzenlemeyi planlıyor. Bu konferansta da yeni işletim sisteminin ayrıntılı bir şekilde tanıtılması bekleniyor. Öte yandan yine konferansta Huawei’nin alt markası olan Honor marka bir televizyonun da teknoloji meraklılarına duyurulacağı tahmin ediliyor.

Huawei ABD ve Google ile büyük bir sorun yaşamıştı

Yaşanılan bu sorun sonrasında kendi işletim sistemini geliştirme konusuna daha fazla yoğunlaşan Huawei’nin eninde sonunda HongMeng’i teknoloji ve yazılım piyasasına süreceği biliniyordu. Ancak ekosistem oluşturmak, dğnya çapında bir teknoloji markasına yakışır dünya çapında bir yazılım geliştirmek ve bunu yaygın hale getirmek için önünde oldukça uzun bir süre olduğunu da belirtelim. Zaten firma da bunun farkında ve uzun soluklu bir işletim sistemi stratejisi için derin analizlerle ayrıntılı çalışmalar yürütüyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim