Huawei Şirketinin Alt Markası İlginç Bir Karara İmza Attı

Huawei şirketinin alt markası olan Futurewei Technologies, eşi benzeri olmayan bir karara imza attı. ABD yargısı Futurewei Technologies şirketini bağımsız bir şirket olarak tanımladığı için şirkette ofisine Huawei çalışanlarının giremeyeceğini açıkladı.

25.06.2019 - 12:49
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

ABD ile Çin arasında yaşanan ticaret savaşı devam ederken bu savaştan en çok etkilenen şirketlerin başında gelen Huawei her gün yeni bir sorunla uğraşmak zorunda kalıyor. Android lisansı yasaklanan şirket bu sorunu çözebilmek için yeni bir işletim sistemi ve market çalışmalarını devam ettirse de şirket ambargoya karşı net çözümler bulabilmiş değil.

ÇALIŞANLARIN GİRMESİ YASAK

Şirketin uğraşması gereken son konu ise Huawei’nin ABD’de kurduğu araştırma operasyon birimi olan Futurewei Technologies şirketi. Bu şirket Huawei’ye bağlı olarak faaliyet gösterse de ABD’de kurulduğu için yargı tarafından ABD şirketi olarak tanınıyor. Trump yönetimi de Huawei’yi daha fazla sıkıştırmak adına bu iki markayı ayırarak Huawei çalışanlarının Futurewei Technologies şirketine girmesini yasakladı.

Futurewei Technologies şirketinin yönetim ekibi şirketi yeni bir ofise taşırken Huawei yöneticilerinin şirketin ofisine girebilmesi mümkün değil. Şirketin çalışanlarından birisi marka anlamında bir ayrılık yaşanmayacağını fakat bağımsız hareket edeceklerini söylese de iki şirket şuanda birbirinden tamamen ayrılmış gözüküyor.

ABD’den gelen yaptırım kararı sonrası Qualcomm, Facebook ve ARM gibi şirketler Huawei şirketiyle yaptıkları anlaşmaları sonlandırma kararı almıştı. ABD’de bulunan üniversitelerde benzer kararları vermeye çok yakınlar ve ABD, şirkete olan kozlarını kullanmaya devam edecek gibi duruyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim