Nedir?

Home Ofis Nedir? Home Ofis Nasıl Yapılır? Avantajları ve Dezavantajları

Günümüz modern çalışma anlayışının bir getirisi olan home ofis akımı kendi içinde sanılanın aksine avantajları kadar dezavantajları da barındıran bir sisteme sahip. Kişinin yaşam tarzına göre iyi değerlendirip seçmesi gereken home ofis çalışma hakkında merak edilenleriyse aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Ev ortamında dosya ve klasörler yaratacağı dağınıklıktan kaçınmak için bol dolap ve çekmece kullanımına özen gösterilmelidir. Farklı kutulardan depo alanları yaratılabilir, etiketlerle dosyalar kodlanabilir ancak ne olursa olsun düzenli dosya birikimine özen gösterilmelidir.

Çok açık ve parlak renkler dikkat dağıtıcı ya da göz yorucu etkiler yaratacağından mümkün olduğunca düz ve mat tonlarda duvar rengi oluşturulmalıdır. Oda, çalışma esnasında daha eğlenceli kılarak motivasyonu artırmak için tablolar ile süslenebilmektedir.

Uzun süre içeride kalacağını düşünerek, çalışan kişinin havalandırmaya dikkat etmesi gereklidir. Büyük penceresi olan ya klima gibi imkanı olan bir oda seçmek akıllıca olacaktır. Havalandırma gibi aydınlatma da önceden düşünülmesi gereken bir fonksiyon olmalı, gün ışığından mümkün olabildiğince çok faydalanmalı ve gece çalışmasında göz yormamak adına sarı ışık veren ampuller tercih edilmesine özen gösterilmelidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu