Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Hollywood yanağı konusunda uzmanlardan uyarı: Her hastaya uygulanması doğru değil

Son Güncelleme:
 Hollywood yanağı konusunda uzmanlardan uyarı: Her hastaya uygulanması doğru değil

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Başar Kaya, Hollywood yanağı olarak bilinen estetik uygulaması hakkında önemli açıklamalar yaptı. 1970’li yıllardan bu yana bu uygulamanın var olduğunu belirten Kaya, Türkiye’de ise son 5 6 yıldır popüler olarak uygulanmaya başladığını ifade etti. Uygulamanın elmacık kemiği ve çenenin daha fazla görülür olmasını sağladığını belirten Kaya,  yüzü kilolu fakat vücudu zayıf olan hastalar için bu ameliyatın uygun olduğunu dile getirdi.

Çenenin belirginleştirilmesi yüz oranları için önemli

Çene dolgusu işleminin de Hollywood estetiği içinde değerlendirildiğini belirten Kaya, çene hattı yuvarlak yüzlü hastalara uygulanması halinde olumlu sonuçlar aldıklarını ifade etti. Türk toplumu için bu uygulamanın uygun olduğunu belirten Kaya, Türkiye sonuna Kargo kasa olarak adlandırılan yüzdeki bir kası çok kullandığını, bu kasın çocukluktan beri kullanılması nedeniyle çene kemiğinin yeterince öne gelmediğini dile getirdi. Çenenin yandan bakıldığında alt dudak ile aynı hat üzerinde olması gerektiğini belirten Kaya, Türk toplumunda çok fazla geride olduğunu söyledi. Aslında birçok kişide gıdıdan çok çene geriliği olduğunu belirten Kaya, bu noktada çene ucunun uzatılmasına ya da öne doğru getirilmesinin hastanın yüz oranlarının tamamlanması için önemli olduğuna dikkat çekti.

Doğallık her zaman moda

Kaya, son yıllarda estetik ameliyatların moda haline getirilmesi ile ilgili de hastalara uyarılarda bulundu. Modanın modasının geçeceğini ancak doğallığın modasının hiç geçmeyeceğini belirten Kaya, bu nedenle estetik uygulamaları modaya göre belirlemek yerine insanların ihtiyacına göre belirlemenin daha doğru olacağına dikkat çekti.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Koronavirüs sonrası çocuklarda hızla yayılan bu belirtiler için kırmızı alarm verildi!
27 04 2020 - 15:48
Şükriye Tutkun CHP’nin Fahrettin Altun yalanını ortaya çıkardı
26 04 2020 - 19:38
Virülans nedir? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca anlattı gündem oldu
23 04 2020 - 15:15
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Salgın artık kontrolümüz altında
22 04 2020 - 20:48
Türkiye koronavirüs pik noktasını 3 Mayıs’ta 100 bin 900 vakayla görebilir
21 04 2020 - 11:23
Koronavirüs epilepsi hastalarını nasıl etkiliyor? Koronavirüste epilepsi nöbetlerini engellemenin yolları!
19 04 2020 - 13:56
Yorum Yap