Hollywood yanağı konusunda uzmanlardan uyarı: Her hastaya uygulanması doğru değil

Türkiye'de son yılların popüler estetik uygulamalarından Biri haline gelen Hollywood yanağı hakkında açıklamalar yapan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Başar Kaya, bu işlemin her hastaya uygulanamayacağını söyledi. Kaya, sadece gerçekten ihtiyacı olanlara bu işlemin yapılabileceğini belirterek, hastaların ticari kaygılar ön planda tutan hekimlerle değil, hekimlik öğretisini ön planda tutan hekimlerle görüşmesi gerektiğine dikkat çekti.

15.08.2019 - 19:40
16.08.2019 - 11:21
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Başar Kaya, Hollywood yanağı olarak bilinen estetik uygulaması hakkında önemli açıklamalar yaptı. 1970’li yıllardan bu yana bu uygulamanın var olduğunu belirten Kaya, Türkiye’de ise son 5 6 yıldır popüler olarak uygulanmaya başladığını ifade etti. Uygulamanın elmacık kemiği ve çenenin daha fazla görülür olmasını sağladığını belirten Kaya, yüzü kilolu fakat vücudu zayıf olan hastalar için bu ameliyatın uygun olduğunu dile getirdi.

Çenenin belirginleştirilmesi yüz oranları için önemli

Çene dolgusu işleminin de Hollywood estetiği içinde değerlendirildiğini belirten Kaya, çene hattı yuvarlak yüzlü hastalara uygulanması halinde olumlu sonuçlar aldıklarını ifade etti. Türk toplumu için bu uygulamanın uygun olduğunu belirten Kaya, Türkiye sonuna Kargo kasa olarak adlandırılan yüzdeki bir kası çok kullandığını, bu kasın çocukluktan beri kullanılması nedeniyle çene kemiğinin yeterince öne gelmediğini dile getirdi. Çenenin yandan bakıldığında alt dudak ile aynı hat üzerinde olması gerektiğini belirten Kaya, Türk toplumunda çok fazla geride olduğunu söyledi. Aslında birçok kişide gıdıdan çok çene geriliği olduğunu belirten Kaya, bu noktada çene ucunun uzatılmasına ya da öne doğru getirilmesinin hastanın yüz oranlarının tamamlanması için önemli olduğuna dikkat çekti.

Doğallık her zaman moda

Kaya, son yıllarda estetik ameliyatların moda haline getirilmesi ile ilgili de hastalara uyarılarda bulundu. Modanın modasının geçeceğini ancak doğallığın modasının hiç geçmeyeceğini belirten Kaya, bu nedenle estetik uygulamaları modaya göre belirlemek yerine insanların ihtiyacına göre belirlemenin daha doğru olacağına dikkat çekti.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim