Genel

HKP Harekete Geçti: Bakanlar ve KYK Yetkilileri Hakkında Suç Duyurusu

KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda arızalanan asansörün düşmesi sonucu üniversite öğrencisi Zeren Ertaş yaşamını yitirmesi büyük yankı uyandırmıştı.

Bu olay sonrası Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), olaya ilişkin bakanlar, KYK Genel Müdürü ve yardımcıları hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Olayın takipçisi olacağını dile getiren Av. Fevzi Ender Ferahbaş, “Bu bir asansör kazası değil, cinayettir” dedi.

Aydın’daki KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda arızalanan bir asansörün düşmesi sonucu Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Maliye bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Zeren Ertaş hayatını kaybetmişti.

Olay sonrası Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları harekete geçti. Sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunan HKP, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, KYK Genel Müdürü Recep Ali Er, KYK Genel Müdür Yardımcıları Haluk Tayyib Yetim, Mustafa Özgül, Ali Özdemir, Aydın/Güzelhisar KYK müdür ve müdür yardımcıları ile asansör firma yetkilileri hakkında Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını duyurdu.

HKP avukatları, suç duyurusunda bulundukları isimlerin, “kasten öldürmenin ihmali davranışla işlenmesi”, “kasten yaralamanın ihmali davranışla işlenmesi”, “görevi kötüye kullanma”, “genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması” ve “denetim görevinin ihmali” suçlarını işlediklerinin altını çizdi.

Açıklamada Zeren Ertaş’ın babası Akın Ertaş’ın sözleri hatırlatıldı. Ertaş, “Geçen hafta annesine asansörde kaldığını söylemişti. Bizim canımız yandı, başkalarının canı yanmasın” sözleri hatırlatılan dilekçede, “Başsavcılık tarafından başlatılan soruşturmada sorumlu sadece asansörün bakımını üstlenen kişi görünmektedir fakat bu asla yeterli değildir. Müteselsil olarak sorumlu olan birden fazla kurum ve kişi vardır. Olayla ilgisi bulunan bakanlar ve KYK yetkilileri de sorumludur” demişti.

Son olarak Av. Fevzi Ender Ferahbaş, “Bu bir asansör kazası değil, cinayettir. Tüm sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduk. Bu sürecin takipçisi olacağız” dedi.

İşte o paylaşım:

Kaynak: https://onedio.com/haber/hkp-harekete-gecti-bakanlar-ve-kyk-yetkilileri-hakkinda-suc-duyurusu-1183844

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu