Hızlı Saç Uzatma İçin Mutlaka Tüketmeniz Gereken Besin Grupları

NAVİGASYONKoyu yapraklı yeşilliklerTurunçgillerTatlı PatatesYumurtaAvokadoKuruyemiş ve tohumlar Özellikle kadınlar için saç sağlığı çok önemli. Uzun, akıcı, parmaklarınızı geçirdiğinizde uçlarına kadar takılmadan akan parlak, güçlü ve sağlıklı saçlara kim sahip olmak istemez ki? Bununla birlikte, çoğu kişi için sağlıklı ve hızlı saç uzaması, elde edilmesi zor olabilecek bir şeydir. Aslında, Amerikalı erkeklerin yaklaşık yüzde 85’i, 35 yaşlarında […]

29.12.2018 - 18:10
29.12.2018 - 18:10
Yorum Yap
4 dk okuma süresi

Özellikle kadınlar için saç sağlığı çok önemli. Uzun, akıcı, parmaklarınızı geçirdiğinizde uçlarına kadar takılmadan akan parlak, güçlü ve sağlıklı saçlara kim sahip olmak istemez ki? Bununla birlikte, çoğu kişi için sağlıklı ve hızlı saç uzaması, elde edilmesi zor olabilecek bir şeydir.

Aslında, Amerikalı erkeklerin yaklaşık yüzde 85’i, 35 yaşlarında bir dereceye kadar kayda değer derecede saç dökülmesi yaşıyor ve saç dökülmesinden muzdarip erkeklerin yaklaşık yüzde 25’i 20 yaşına gelmeden önce bunu yapmaya başlayacak. Amerikan Saç Dökülmesi Birliği tarafından yapılan araştırmaya göre Kadınlar ayrıca saçları inceltme ve optimal saç büyümesinden daha az muzdaripler. Amerikan Saç Dökülmesi Birliği, gerçekte saç dökülmesi mağdurlarının yüzde 40’ını kadınların oluşturduğunu da belirtti. Yani erkeklerde saç dökülmesi çok daha fazla. Peki, bu konuda ne yapılabilir? Saç büyümesini arttırmanın doğal yolları var mı? Cevap Evet! Araştırmalar saçınızın uzamasına gerçekten yardımcı olabilecek bazı yiyecekleri buldu. İşte saç dökülmesini önleyen ve hızlı saç uzatma için mutlaka tüketmeniz gereken besin grupları

Koyu yapraklı yeşillikler

Büyük ihtimalle yeşillikleri yemenizin ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz. Sadece genel sağlık için değil, saç sağlığı için de koyu renk yapraklı yeşillikler tüketmek çok önemli. Ispanak ve lahana gibi yapraklı sebzeler sağlıklı saç hücreleri için gerekli bir mineral olan sağlıklı bir demir dozu sağlar. Araştırmalar saç dökülmesinin demir eksikliği ile bağlantılı olduğunu göstermiştir. Çünkü düşük demir oksijen ve besin maddelerinin saç köklerine ve köklerine hareket etmediğinin bir göstergesi. Bu saçların uzamasını engelleyebilir ve / veya saçların çok zayıf olmasına neden olabilir.

Turunçgiller

Portakallar, limonlar, lime ve greyfurt, harika C vitamini ile deposu turunçgiller meyvelerinin örnekleridir. C Vitamini suda çözünen bir vitamindir, demir gibi diğer önemli besinlerin emilimi için harika bir yardımcıdır. Ayrıca C vitamini saç uzaması için gerekli olan kollajeni kökten uca kadar güçlü tutması için oluşturur.

Tatlı Patates

Saçınızın yavaşça uzadığını düşünebilirsiniz, ancak aslında vücudunuzun en hızlı büyüyen kısmıdır. Çünkü bağlandığı cilt vücudunuzdaki en hızlı büyüyen dokulardır. Buna rağmen, bu dokuların çalışması için A vitamini esastır. Tatlı patates, önerilen günlük A vitamini alımınızın dört katından fazlasını sağlayan büyük bir A vitamini kaynağıdır.

Yumurta

Protein, saç için sağlıklı saç büyümesini sağlamada kritik bir bileşendir. Keratin her saç tutamında bulunur ve diyetinizde sağlıklı bir protein dozu bulundurmanız çok önemlidir. Yumurtalar bol miktarda proteine ​​sahiptir. Aslında, saçların güçlü ve sağlıklı bir oranda büyümesine yardımcı olmak için ihtiyacınız olan protein tek bir yumurtada bile bulunur. Bir yumurtanın protein değeri 6 – 7 gramdır.

Avokado

Avokado kuru saçlar için inanılmaz çalışır. Bu süper meyve A, D, E ve B6 vitaminlerini içerir ve ayrıca proteinler, amino asitler, magnezyum, folik asit, bakır ve demir bakımından da yüksektir. Özellikle E Vitamini, foliküllerin sağlıklı saç büyümesini teşvik etmesi için ihtiyaç duyulan kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur. Bu lezzetli pürüzsüz meyveleri bir salatada yerken, ya da bir smoothie içerisinde kullanırken inanılmaz faydalarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca harici kullanım için avokado yağını doğrudan saçlarınıza uygulama şansına sahipsiniz. Bu gerçekten harika bir seçenek ve işinize çok yarayacak.

Kuruyemiş ve tohumlar

Omega-3 yağ asitleri saçlarınız için, özellikle de sıklaşması için mükemmeldir. Ne yazık ki vücudunuz bu sağlıklı yağları üretemiyorsa, dışarıdaki kaynakları bulmanız ve bunları diyetinize uygulamanız gerekir. Neyse ki, badem, kaju, ceviz gibi fındık ve tohumlar bu sağlıklı yağlarla doludur ve tamamen yenilebilir ve tamamen lezzetlidir.

Hangisi daha iyi? Fındık ayrıca, yeni, kalın, güçlü, sağlıklı saçlar yetiştirebileceğiniz yeni foliküller oluşturmanıza yardımcı olduğu bulunan D vitamini içerir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim