Hızlı Kilo Almak İçin Doğal Yöntemler ve İpuçları

NAVİGASYONNasıl Hızlı Kilo Alınır?Daha Fazla Yemek YiyinEgzersizYatmadan Önce YiyinSıvı Alımını DüşürmekHızlı Kilo Almak İçin Beslenme İpuçlarıYüksek Kalorili YiyeceklerSmoothieProteinKalori takibiİyi Yağlar “Hızlı kilo almak” genellikle olumsuz bir anlam ifade eder, çünkü çoğu kişi kilo vermenin ve yağ yakmanın yollarını bulmaya çalışıyor. Bununla birlikte, bazı insanlar için, duygusal, hormonal, fiziksel ya da beslenme sorunları ile mücadele ediyorlarsa, […]

05.03.2019 - 20:52
05.03.2019 - 20:52
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Hızlı kilo almak” genellikle olumsuz bir anlam ifade eder, çünkü çoğu kişi kilo vermenin ve yağ yakmanın yollarını bulmaya çalışıyor. Bununla birlikte, bazı insanlar için, duygusal, hormonal, fiziksel ya da beslenme sorunları ile mücadele ediyorlarsa, kilo almak sağlıklı kalmak için ihtiyaç duydukları bir şeydir. Bazı insanlar doğal olarak zayıf olmaya yatkındırlar bunun dışında altta yatan tıbbi durumlar olabilir uzman bir hekime danışmanız önerilir. Sağlıklı bir şekilde kilo almanın birçok kolay stratejisi ve yöntemi var.

Nasıl Hızlı Kilo Alınır?

Hızlı kilo almanın en iyi yollarından bazıları daha fazla yemek, sıvı alımını azaltmak, egzersiz ve yatmadan önce yemek yemeyi içerir.

Daha Fazla Yemek Yiyin

Günlük olarak daha fazla yemek yerseniz veya sadece porsiyonları biraz büyütürseniz, tipik kalori alımınızı aşmanız olasıdır.

Egzersiz

Her ne kadar egzersiz kalori yakmak için kilo vermeye çalışanların tercihi olsa da, kalori fazlalığı ile birlikte desteklenip yapıldığında, kas kütlesindeki artışa yardımcı olabilir, yağsız kas artışına ve sağlıklı kilo almanıza oldukça fayda sağlar.

Yatmadan Önce Yiyin

Eğer yatmadan hemen önce bir şeyler yerseniz, vücudunuz bu kalorileri mümkün olan en iyi şekilde, yani bedeni onarmak ve kas kütlesi oluşturmak için kullanabilecek. Sizin uyku saatleriniz de vücuda kilo olarak dönecektir. Bu nedenle uyumadan önce içerisinde protein olan bir şeyler atıştırmak iyi bir seçim olacaktır.

Sıvı Alımını Düşürmek

Düzenli olarak çok fazla meyve suyu, su, kahve, çay veya bitki çayları içiyorsanız, kilo almak istiyorsanız bunları azaltmayı düşünün. Bu içeceklerin kalorileri oldukça düşüktür, ancak tok hissettirip açlığı bastırabilir, bu da kilo alımını olumsuz etkiler.

Hızlı Kilo Almak İçin Beslenme İpuçları

Kilo almak için en iyi beslenme ipuçlarından bazıları arasında yüksek kalorili yiyecekler tüketmek, sağlıklı smoothie’leri denemek, daha fazla protein yemek, kalorilerinizi izlemek ve “iyi” yağ seviyelerini artırmak sayılabilir.

Yüksek Kalorili Yiyecekler

Kalorisi yoğun yiyecekler yemek, temel olarak kilo alma çabanızda “kaliteyi” ve “miktarı” içeriyor. Fıstık ezmesi, kuru üzüm, chia tohumu, hurma, tam buğday ekmeği ve et gibi yiyecekler, hızlı kilo almanıza yardımcı olacak kalori bakımından zengin yiyeceklerdir.

Tatlı

Özellikle hızlı kilo almaya çalışıyorsanız, kısmen sağlıklı tatlıları hayatınıza sokabilirsiniz. Sağlıklı kilo alımı iyi yiyecekler yemeyi gerektirir, bitter çikolata veya meyve eklenen tatlıları tercih edebilirsiniz.

Smoothie

Su veya paketli meyve suları içmek yerine, sebzeleri ve meyveleri harmanlayın, çünkü sadece liflerinden ve kalorilerinden faydalanmayacaksınız, aynı zamanda bu meyve ve sebzeleri ham formda yemek sağlıklı kilo alımınıza yardımcı olacaktır. Özellikle yemeklerden sonra sevdiğiniz meyveler ile hazırlayacağınız sütlü smoothieler kilo almanızı hızlandıracaktır.

Protein

Daha fazla protein vücudunuzun kas yapması ve sağlıklı bir şekilde kilo alması için daha fazla yakıt demektir. Yağsız kas ağırlığı eklemek istiyorsanız, beslenmenize yumurta, badem, peynir, brokoli, tavuk eti ve süt gibi protein ağırlıklı yiyecekler ekleyin.

Kalori takibi

Sadece daha fazlasını yemeniz gerektiğini söylemiştik, ancak kendinizi kalori hedefine karşı sorumlu tutmak çok daha yarar sağlayacaktır. Kalori alımının makul hedeflerini belirleyin (örneğin, 2.500-3.000) ve ardından gün boyunca kalorilerinizi özenle yazın. Günün sonunda yetersiz kalırsanız, sizi hedefinize ulaştırmak için gece geç saatlerinde bir atıştırmalık alabilirsiniz.

İyi Yağlar

Somon, avokado, ceviz, kenevir tohumu ve yumurta sarısı gibi iyi yağ çeşitlerini beslenmenize eklenmeniz sağlıklı bir şekilde kilo almanıza yardımcı olabilir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim