HIV Virüsü Taşıyan Kadının Ameliyatında Skandal!

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
31 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Geçtiğimiz günlerde Dicle Üniversitesi Hastaneleri’nde meydana gelen olayda HIV virüsü taşıyan hamile bir kadının doğumu gerçekleştirilmişti. Ameliyata giren asistan doktorun eline HIV virüslü kadında kullanılan iğnenin batması üzerine asistan doktor tedavi altına alınmıştı.

Asistanların bazıları kadının ameliyatına girmeyi reddedince D.D.’nin girdiği ameliyatta sıkıntı yaşandığı iddia edildi. Ameliyatı Doç. Dr. E.A’nın gerçekleştirdiği belirtilirken, tecrübesi olmayan D.D.’nin eline batan iğne sonrası asistan gözetim altına alındı. Hastane yönetiminden de geçtiğimiz günlerde knu hakkında bir açıklama yayınlanmış ve bahsi geçen durum kamuoyuna duyurulmuştu.

Detaylar Paylaşıldı

Dicle Üniversitesi Hastaneleri’nde yaşanan olayın ayrıntıları paylaşıldı. Asistanların protesto amaçlı iş bıraktığı ifade edilirken, servise gelen bir çok hastanın tedavisi yapılamadı. Klinikte bulunan hastalar taburcu edilmeye başlanırkan, hastaların mağdur olduğu bildirildi.

Öte yandan Dicle Üniversitesi Hastaneleri’nde çevre illerden gelen bir çok hastanın tedavisinin yapıldığı belirtilirken, hastanenin Kadın Doğum Bölümü’nde ise 2 profesörün, 3 doçentin, 2 yardımcı doçentin, 2 baş asistanın ve 20 asistanın görev yaptığı ifade ediliyor.

Asistanın Tedavisi Evde Devam Edecek

Eline iğne batan asistan doktorun ise tedavisine evde devam edilmesi için izin verildiği belirtiliyor. D.D.’nin 3 ay önce evlendiği belirtilirken, hastanede doğum yapan HIV virüsü taşıyan kadının bebeğinin ise klinikte üç saat boyunca tedavi gördüğü, daha sonra annesine teslim edildiği söylendi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com