HIV virüslü hasta için Diyarbakır Tabip Odası’ndan inceleme

Diyarbakır'da HIV virüslü hastanın doğumunda yaşanan skandal için Diyarbakır Tabip Odası'ndan da yeni bir inceleme daha başlatıldı.

01.01.2018 - 15:39
01.01.2018 - 15:39
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Diyarbakır’da HIV virüslü hastanın doğumunda yaşanan skandal için yeni bir soruşturma daha başlatıldı. HIV’li kadının üniversite hastanesinde yapılan ameliyatı ve sonrasında yaşanan ihmaller sonrasında Diyarbakır Tabip Odası da böylece resmen harekete geçmiş oldu.

Diyarbakır’daki Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Doğum Kliniği’nde, HIV virüsü taşıyan hamile kadının sezaryen ameliyatına girmek istemeyen görevli doktor ve asistanlar hakkında Diyarbakır Tabip Odası tarafından yeni bir inceleme ve soruşturma başlatıldı. HIV virüsü taşıyan C.K. adlı kadının 2.5 yıl öncede aynı hastanede sezaryen ile doğum yaptığı ve hastane tarafından da bilinen bir vaka olduğunun bilinmesi işlerin daha da tuhaf bir hale gelmesine neden oldu.

Diyarbakır Tabip Odası’ndan Soruşturma

HIV virüsünü şoför eşinden kaptığı belirlenen 27 yaşındaki C.K. geçen hafta içerisinde Dicle Üniversitesi Kadın Doğum Kliniğinde yapılan ameliyat öncesi ve cerrahi müdahale ve sonrasındaki gelişmelerle ilgili soruşturmalar devam ederken Diyarbakır Tayip Odası tarafından da inceleme başlatıldığı ve birçok nedenden kaynaklı olarak sağlık sorunları ile karşı karşıya olunduğu ifade edildi. HIV virüsü taşıdığı gerekçesiyle bazı doktorlarında ameliyatına girmek istemediği, giren bir asistanın da eline kaza ile iğne batması nedeniyle tedavi altına alınan 27 yaşındaki C.K. adlı kadının 2,5 yıl öncede Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Doğum Kliniği’nde sezaryen ile doğum yaptığı belirlendi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim