Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Hintli aktör Aamir Khan yarım kalan filmini tamamlamak için Türkiye’ye gelecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı bir son dakika açıklaması yaparak Hintli aktör Aamir Khan'ın ülkesinde çekimlerini yarım bırakmak zorunda kaldığı yeni filmi 'Laal Singh Chaddha' için Türkiye'ye geleceğini duyurdu. Dünyaca ünlü aktör ülkesinde yarım kalan çekimleri Türkiye'de tamamlayacak.
Eklenme:
 Hintli aktör Aamir Khan yarım kalan filmini tamamlamak için Türkiye’ye gelecek

Bollywood’un dünyaca ünlü aktörü yapımcı ve yönetmen Aamir Khan, ülkesinde yarım kalan filmini tamamlamak için Türkiye’ye geliyor. 1994 ABD yapımı ‘Forrest Gump’ın uyarlaması olan ‘Laal Singh Chaddha’nın çekimlerine Hindistan’da başlayan ancak Covid-19 nedeniyle çekimleri yarım bırakmak zorunda kalan aktörün, geri kalan çekimleri tamamlamak üzere Türkiye’ye geleceği öğrenildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı açıkladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı bugün bir açıklama yaparak daha önce 2017 yılının Ekim ayında Türkiye’de gösterime giren Superstar adlı filmin tanıtım çalışmaları kapsamında ülkemize gelen dünyaca ünlü aktör Aamir Khan’ın yarım kalan sinema filmini tamamlamak için yeniden ülkemizde geleceğini duyurdu. Daha önce Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın konuğu olarak ülkemizi ziyaret eden dünyaca ünlü aktör, Ankara ve İstanbul’da hayranları tarafından yoğun ilgiyle karşılanmıştı. Bakanlığın konuğu olarak ülkemize ziyaret ettiği sırada Türkiye’nin teknik altyapısı, sinema alanında sunduğu gelişmiş olanakları ve iş gücü kapasitesi ile baştan başa doğal plato olduğunu gören aktör, yeni filminin çalışmalarını Türkiye’ye taşımaya karar verdi.

Yaklaşık 40 gün Türkiye’de kalacak

Yarım kalan filmin çekimlerinin büyük kısmının Türkiye’de gerçekleşeceği öğrenilirken, Amir Khan ve ekibinin filmin ön hazırlık çalışmaları için Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da destekleri ile Ağustos ayında Türkiye’ye geleceği açıklandı. Filmin çekimlerinin ise Ekim ayında başlaması planlanırken 40 gün boyunca ünlü aktörün Türkiye’de kalacağı aynı zamanda Hint sinemasının önemli isimlerinin de yine çekimler için Türkiye’ye geleceği öğrenildi.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Polatlı’da neden kum fırtınası oldu? Kum fırtınası nedir, sebepleri neler?
12 09 2020 - 18:42
Aleyna Çakır’ın katil zanlısı Ümit Can Uygun Müge Anlı’yı tehdit etti! Oraya nasıl silah sokabilirim?
11 09 2020 - 16:19
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Uzman Çavuş Musa Orhan kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde?
26 08 2020 - 10:59
Yorum Yap