Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

HES kodu alma ekranı! HES kodu ile seyahat dönemi başlıyor

HES kodu alma ekranı herkes tarafından merakla araştırılıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün düzenlediği basın toplantısında seyahatler için özel olarak geliştirilen ve her bir kişiye özel olarak kod üretecek olan Hayat Eve Sığar uygulamasından kod olarak seyahat yapılabileceğini açıkladı. Peki HES kodu alma ekranı nedir? HES kodu sadece seyahatler için mi kullanılır? HES kodu değişir mi?
Eklenme:
 HES kodu alma ekranı! HES kodu ile seyahat dönemi başlıyor

HES kodu alma ekranı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarının ardından vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılmaya başlandı. Bundan sonra seyahatler HES kodu ile yapılacak ve vatandaşlar her seyahat için ayrı kod alacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün akşam saatlerinde düzenlediği basın toplantısında koronavirüs ile mücadelede normalleşme sürecine geçebilmek adına seyahatler için özel bir kod üretildiğini söyledi. Peki HES kodu alma ekranı nedir? HES kodu nasıl alınır? HES kodu değişir mi?

HES kodu nasıl alınır?

HES kodu koronavirüs salgını başladıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasından alınabiliyor. Seyahat öncesinde vatandaşların alması gereken bu kod her seyahatte farklı şekilde verilecek.

HES kodu değişir mi?

Kişiye özel tescil kod olarak belirlenen HES kodları, T.C. kimlik numarası gibi sabit olmayacak ve her paylaşım da farklı bir kod oluşacak. İlerleyen günlerde mobil uygulama üzerinden alınacak olan bu kod insanların da hayatını kolaylaştırmaya başlayacak.

HES kodu nedir, nasıl alınır?

Sağlık Bakanı Fahrettin kocanın bundan sonra uçak ve tren seyahatlerinin HES kodu ile yapılabileceğini açıklamasının ardından vatandaşlar da internet üzerinde yoğun olarak HES kodu nasıl alınır sorusunun yanıtını aramaya başladı. Hayat eve sağır uygulaması üzerinden alınacak olan bu kod için ilerleyen günlerde yeni bir bölüm açılacak ve ‘HES kodu işlemleri’ Bölümünden kod alımı yapılacak. Ayrıca SMS yöntemi ile alınacak olan bu kod için HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla; TC kimlik numarası, TC kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) Yazılacak ve 2023’e SMS olarak gönderilecek.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
ABD Başkanı Trump korona oldu Simpsonlar bir kez daha TT’nin zirvesinde
2 10 2020 - 10:38
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 2 Ekim Cuma konukları kim? Bol Eğlenceli konuklar geliyor
2 10 2020 - 09:06
Magnum Porche 2020 çekilişi ne zaman yapılacak? Çekilişe katılma şartları
29 09 2020 - 17:03
Cübbeli Ahmet Hoca gözaltına mı alındı? Yolladığı ses kaydı olay oldu
22 09 2020 - 15:19
Hangi bitki çayları strese iyi gelir?
21 09 2020 - 15:20
Mesut Yılmaz son dakika öldü mü? Sosyal medyada eski başbakan için büyük iddia
20 09 2020 - 10:32
Yorum Yap