Her Sabah Aç Karına Bir Bardak Ballı Su İçmenin Faydaları

Genellikle sabahları uyandığımızda ilk içtiğimiz şey biraz ayılmak için kahve oluyor değil mi? Belki demli bir bardak çay ya da bir bardak su içenler de vardır. Eğer bu üçünden birini tüketiyorsanız bundan sonra alışkanlıklarınızı değiştirmeniz için sizlere bir önerimiz var. İşte her sabah uyandığımızda ılık bir ballı su içmenin faydaları...
Yorum Yap
2 dk okuma süresi
19 Eylül 2018

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Sabah uyandığımızda henüz Hiçbir şey yemeden önce içeceğiniz ılık bir bardak ballı soğuk gün boyu yaşayacağınız her şeyi değiştirebilir. Üstelik ballı su sağlık için sandığınızdan çok daha faydalı ve bu faydaları saymakla bitmiyor. Merak edenler için Bugün ballı su nasıl hazırlanır, ballı su içmenin faydaları nelerdir sorularına yanıt verdik.

Ballı Su Nasıl Hazırlanır?

Bir bardak ılık suyun içerisine mümkünse organik bir yemek kaşığı bal eklemeniz yeterli. Fakat tüketmeden önce balın su içerisinde iyice çözülmesini beklemeniz de yarar var. Sabah uyandığınızda aç karınla içmeniz durumunda bu karışımın maksimum faydalarından yararlanabilirsiniz. Son olarak eğer bala karşı bir alerjiniz varsa ya da ciddi mide rahatsızlıkları yaşıyorsanız bu karışımı içmeden önce mutlaka doktora başvurun bizden söylemesi.

Ballı Su İçmenin Faydaları

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

İçerisinde bol miktarda antioksidan bulunan bal, Vücutta bulunan kötü serbest radikallere karşı savaş açar. Eğer düzenli olarak ballı su tüketirseniz toksinlerden kurtulursunuz.

Sindirim Sistemine İyi Gelir

Antiseptik etkisi nedeniyle bal Midedeki asit derecesini düşürür. Eğer ballı su tüketirseniz kalın bağırsağın susuz kalmaz ve bu sayede kabızlık, şişkinlik gibi sorunlar da yaşamazsınız. Ayrıca ballı su tüketmeniz durumunda mide ağrısı, mide yanması ve gaz gibi sorunlarınızı da geçtiğini göreceksiniz.

Enerji Verir

Bal, Vücutta en hızlı şekilde enerjiye dönüşen besinlerin başında gelir. Bal bu özelliği sayesinde halsizlik ve yorgunluğa da çözüm olur. Sabahları ballı su tüketerek vücudumuzun ihtiyacı olan gücü ve enerjiyi toplayabilirsiniz.

Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Vücudumuzun ihtiyacı olan şekeri en doğal ve en zararsız şekilde karşılamanızı sağlayan balın içerisinde doğal şeker bulunur. Eğer Her sabah ballı su tüketirseniz abur cubur yeme isteğinin de önüne geçersiniz.

Kalp Sağlığını Korur

Vücudun su oranını dengede tutan bal vücudun iyi kolesterol seviyesini artırır ve kas sağlığını korur.

Toksinlerden Arındırır

Bal doğal bir antioksidandır ve Vücuttaki zararlı bakterilere karşı savaş açar. Eğer Organik bal bulabilirseniz içerisinde bakterilere karşı fazla iddialı olan enzimlerden yararlanabilirsiniz.

Boğaz Ağrısı ve Öksürüğe İyi Gelir

Ballı ılık su boğazımızda yaşadığınız ağrı ve tahriş azaltır. Boğazı yumuşatan bağlı su bu sayede öksürüğün kesilmesi ne yardım eder. Hazır kış mevsimleri yaklaşıyor ve geçiş mevsimini yaşıyorken ballı suyumu faydalarından yararlanmanın tam zamanı.

Not: Başta da belirttiğimiz gibi her ne kadar doğal yöntemler olsa bile bu yöntemleri denemeden önce mutlaka bir uzmana danışmanız da yarar var. Özellikle kronik rahatsızlıkları olan ve alerjik reaksiyon gösterenler bal tüketmeden Önce doktora başvurmalı.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz basın ahlak ilkelerine uymaya söz vermiştir.Gizlilik Politikası |Hakkımızda | Künye | İletişim devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com