Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Hemşire Kübra Aslankılıç koronavirüse yakalandıktan sonra bir hafta görme duyusunu kaybetti

Hemşire Kübra Aslankılıç koronavirüse yakalandığı süreç içerisinde yaşadıkları ile gündeme oturdu. 25 yaşında olan ve hiçbir kronik hastalığı bulunmayan genç hemşire çalıştığı hastanede koronavirüs kaptı. Aslankılıç, herhangi bir kronik hastalığı olmaması nedeniyle virüse yakalandıktan sonra kendisine bir şey olmayacağını düşünürken bir hafta boyunca koronavirüs nedeniyle görme duyusunu kaybetti.
Eklenme:
 Hemşire Kübra Aslankılıç koronavirüse yakalandıktan sonra bir hafta görme duyusunu kaybetti

Hemşire Kübra Aslankılıç çalıştığı hastanede koronavirüse yakalandığını ve tedavi sürecinde görme duyusunu kaybettiğini anlattı. Virüse yakalandıktan sonra bir hafta boyunca hiçbir şey görmeyen Kübra Aslankılıç’ın yaşadıkları hayrete düşürdü.

Çalıştığı hastanede yakalandı

Covid servisinde 6 arkadaşı ile birlikte çalışmaya başladığını söyleyen hemşire Kübra Aslankılıç, gönüllü olarak çalışmaya başladıklarını ve pandeminin 20. gününde 4 arkadaşı ile birlikte koronavirüse yakalandığını söyledi. Hepsinin hastanede yatarak tedavi gördüğünü söyleyen hemşire Kübra Aslankılıç, hastalığın 5 gününde aslında iyileşip taburcu olması gerekirken sabah uyandığında hiçbir şey görmediğini söyledi. Koronavirüs nedeniyle görme kaybı yaşadığını sadece bir ışık ve gölge gördüğünü söyleyen hemşire Kübra Aslankılıç, çok tedirgin olduğunu ve göremediğini anlayınca ağlamaya başladığını dile getirdi. Hemen arkadaşlarının doktor çağırdığını söyleyen Aslankılıç, radyoloji indiğini ve emar çekildiğini ifade etti. Yapılan emarda gözünün sağ arka bendinde bir problem olduğunun tespit edildiğini söyleyen Aslankılıç, bunun sonrasında ilaca bağlı olarak bir reaksiyon olarak görme de problem olduğunun düşünüldüğünü ifade etti.

3 duyu organını kaybetti

Hiçbir kronik rahatsızlığı bulunmadığını ve yaşanan genç olmasından dolayı “bana bir şey olmaz” dediğini söyleyen hemşire Kübra Aslankılıç, tat alma ve koku alma duyularını da hastalık sürecinde kaybettiğini dile getirdi. Aslankılıç 7 gün boyunca hiçbir şey göremediğini belirtirken hastalık sürecinin yaşamamak gibi bir şey olduğunu ifade etti.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Çocukları hastalıktan korumanın yolları
4 10 2020 - 09:46
Güçlü bağışıklık için 7 doğal öneri
2 10 2020 - 09:21
Sağlıklı yaşam için sofranızdan eksik etmemeniz gereken 10 besin
29 09 2020 - 16:51
Bağışıklık sistemini güçlendiren bitki çayları
29 09 2020 - 16:37
Meyve tüketirken dikkat edilmesi gerekenler
23 09 2020 - 09:13
Evde diş beyazlatmak için doğal çözümler
22 09 2020 - 13:49
Yorum Yap