1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Hemşire Kübra Aslankılıç koronavirüse yakalandıktan sonra bir hafta görme duyusunu kaybetti
Hemşire Kübra Aslankılıç koronavirüse yakalandıktan sonra bir hafta görme duyusunu kaybetti

Hemşire Kübra Aslankılıç koronavirüse yakalandıktan sonra bir hafta görme duyusunu kaybetti

A+A-

Hemşire Kübra Aslankılıç çalıştığı hastanede koronavirüse yakalandığını ve tedavi sürecinde görme duyusunu kaybettiğini anlattı. Virüse yakalandıktan sonra bir hafta boyunca hiçbir şey görmeyen Kübra Aslankılıç’ın yaşadıkları hayrete düşürdü.

Çalıştığı hastanede yakalandı

Covid servisinde 6 arkadaşı ile birlikte çalışmaya başladığını söyleyen hemşire Kübra Aslankılıç, gönüllü olarak çalışmaya başladıklarını ve pandeminin 20. gününde 4 arkadaşı ile birlikte koronavirüse yakalandığını söyledi. Hepsinin hastanede yatarak tedavi gördüğünü söyleyen hemşire Kübra Aslankılıç, hastalığın 5 gününde aslında iyileşip taburcu olması gerekirken sabah uyandığında hiçbir şey görmediğini söyledi. Koronavirüs nedeniyle görme kaybı yaşadığını sadece bir ışık ve gölge gördüğünü söyleyen hemşire Kübra Aslankılıç, çok tedirgin olduğunu ve göremediğini anlayınca ağlamaya başladığını dile getirdi. Hemen arkadaşlarının doktor çağırdığını söyleyen Aslankılıç, radyoloji indiğini ve emar çekildiğini ifade etti. Yapılan emarda gözünün sağ arka bendinde bir problem olduğunun tespit edildiğini söyleyen Aslankılıç, bunun sonrasında ilaca bağlı olarak bir reaksiyon olarak görme de problem olduğunun düşünüldüğünü ifade etti.

3 duyu organını kaybetti

Hiçbir kronik rahatsızlığı bulunmadığını ve yaşanan genç olmasından dolayı “bana bir şey olmaz” dediğini söyleyen hemşire Kübra Aslankılıç, tat alma ve koku alma duyularını da hastalık sürecinde kaybettiğini dile getirdi. Aslankılıç 7 gün boyunca hiçbir şey göremediğini belirtirken hastalık sürecinin yaşamamak gibi bir şey olduğunu ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.