Haber

HDP’den Hasip Kaplan’ın sözlerine ırkçılık yakıştırması

Hasip Kaplan’ın şok ifadeleri ortalığı karıştırdı. Hasip Kaplan, “Demirtaş’ın yerine bir Türk dahi kesinlikle göz dikmesin. Sırrı kendisine film çeksin.” sözlerine ilk sert tepki HDP Genel Merkezi’nden geldi .HDP bunu ırkçılık olarak nitelendirdi.

HDP’li Hasip Kaplan’ın “Demirtaş’ın yerine bir Türk göz dikmesin.” sözlerine HDP Genel Merkezinden anında cevap geldi, HDp’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, “Hasip Kaplan Twitter hesabından yapılan ırkçı, ayrımcı ve ötekileştirici paylaşımların HDP anlayışı ve politikaları ile hiçbir ilgisi bulunamaz. Bizim bu tür söylemlere kanımız tok.” ifadeleri yer aldı.

Hasip Kaplan’a Tepki

Şırnak eski Milletvekili HDP’li Hasip Kaplan, Twitter hesabından, “HDP kurultayında Demirtaş’ın yerine sakın bir Türk kesinlikle göz dikmesin. benim naçizane önerim, herkes haddini bilecek.” deyince sosyal medyada da yoğun tepki ile karşılanmıştı.

Hasip Kaplan açıklamasında, “Kusura bakmayın barajı aşan Kürt halkının oyları üzerinde sörf yapacak hiçbir halkın zamanı yoktur, Başur ve Rojava söz konusu olacaksa, bu işi ruhundan anlatacak liderler zamanı..! Bana bakın her türlü ırkçılar, Kürt halkının yüzde on bir oyunu alan bir partide,Kürt halkının yüzde 12 iradesine saygınız yoksa, benimde binde bir iradenize saygım yok, terbiyenizi takının, yoksa çok daha ağır konuşurum.” ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu