HDP milletvekili Osman Baydemir’e Kürdistan cezası

Bütçe görüşmeleri esnasında kendisini 'Kürdistan temsilcisi' olarak tanıtan HDP milletvekili Osman Baydemir ceza geldi.

13.12.2017 - 15:26
13.12.2017 - 22:19
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

HDP milletvekili Osman Baydemir’e Meclis tarafından şok bir ceza geldi. Bütçe görüşmeleri esnasında kendisini ‘Kürdistan temsilcisi’ olarak tanıtan HDP milletvekili Osman Baydemir hakkında Genel Kurul tarafından 2 gün çıkarılma cezası geldi.

HDP Milletvekili Osman Baydemir, TBMM’den resmen ihraç yedi. Meclis kürsüsüne çıkarak kendisini Kürdistan temsilcisi olarak tanıtan Osman Baydemir’e gelen şok ceza sosyal medyada da tartışma konusu oldu. TBMM’deki bütçe görüşmeleri esnasında HDP adına Meclis kürsüsüne çıkan Osman Baydemir, “Ben Kürt halkının bir evladı olarak buradan sesleniyorum. Kürdistan’dan gelen bir temsilci olarak kendimi görüyorum. Kürt ve Türkler ortak bir çatı altında toplanabilirler.” ifadelerine yer vermesi sansasyon yarattı.

Osman Baydemir’den Kürdistan Yorumu

Oturumu yöneten isimlerden biri olan Meclis Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ise HDP milletvekili Osman Baydemir’in konuşmasını tamamlamasının ardından Kürdistan neresi? diye sorması da tartışma yarattı. Bademir’de buna karşı olarak kalbini işaret etti. Bu konuşmanın hemen ardından Osman Baydemir hakkında TBMM İçtüzüğünün 161. maddesinin 3 numaralı bendi gereğince 2 birleşim geçici çıkarma cezası verildiği bilgisi geldi.

Osman Baydemir açıklamasında, “Bu hitap şeklim bir savunma içermiyor. Buradan beni izleyen milyonlar var ben onlara hitap ediyorum. Ben Kürdistan’ın sesi olarak buradayım. Kürdistan’a Kürdistan demek suç değildir. Kürdistan gerçeği asla yok olmayacaktır. Bu problemleri belirli bir diyalog içerisinde halledebiliriz. Bunlar çözülmeyecek sorunlar değildir.” ifadelerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim